Jos olette käyneet Asia Centerissä, miten olette menneet sinne? Yritin asiaa googlettaa, ja onko tosiaan niin, että keskustan V-alueelta sinne pitäisi mennä kolmella bussilla ja matka kestää noin 40 minuuttia (10 km)? Vai meneekö joku suora bussi/ratikka ym.?
Vastaukset 9
- asiacenter
Metrolla Uipestiin, muistaakseni toiseksi viimeinen asema . Sieltä ilmainen bussikuljetus Asiacenteriin.
Laita nettiin Asiacenter, saat pysäkin nimen ja aikataulut selville
Muuten mitä siellä teet, samanlaista lumppua on kotimaassakin myynnissä?- kolmasosahintaan
Mutta PALJON kalliimmalla!
- Eiedesilmaiseksi
Aivan lumppua on vaatteet. Jos ei ole parempaan varaa, niin kannattaa hommata lainapeite päällensä
- Matkailija87
Kiitos vastauksesta. Ihan mielenkiinnosta haluan siellä käydä. Ja tykkään ostella halpaa kiina krääsää =) Jokaisella omat mielenkiinnon kohteet =)
- tervetuloa
No niin se tietysti on. Asiacenter on tietysti vähän hullussa paikassa mutta mitä sen loma on väliä ,missä haahuilee. Samaa roinaa löytyy helpommallakin keskustasta
- AKKKk
BlahaLujza teriltä hyppäät bussiin 7(E) ja ajat päättärille, kävelet parikymmentä m. eteenpäin niin vasemmalla näkyy molemmat China Asia center.
Helpoiten tuonne pääsee bussilla 7E, joka lähtee Blaha Ljuza Teriltä. Matka kesti 20-30 minuuttia, ja päättärille asti pitää mennä, siitä on lyhyt kävelymatka. Asiacenter oli kuin mikä tahansa tavaratalo, paitsi että liikkeet levittäytyivät tavaroineen käytäville. Siistiä oli ja hintataso oli korkeampi kuin kiinalaisella torilla. Myytävä oli ihan samanlaista kuin noissa metrokäytävissä.
- mikajones
Eikö kiinailaistori ole suljettu jo 2014
- ettäsilleen
ei ollut vielä 2014
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411877Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101270- 991011
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88894- 102888
- 62716
- 32612
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.68518Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku12505- 78501