mm. Japanin valtio poisti HPV rokotteen virallisesta ohjelmasta koska tuhannet tytöt saivat vakavia kohtauksia.
Asiaa ei päätetty hetken mielijohteesta vaan lääkefirmat yrittivät parhaansa lahjoa ja manipuloida Japanin terveysviranomaisia (sama suomessa). Sinnikäs lääkäri ja iso joukko vanhempia saivat kuitenkin äänensä kuuluviin.
HPV ongelmia on myös Suomessa mutta niitä ei osata yhdistää rokotukseen.
Narkolepsia tapauksista oltiin maailmalla tietoisia ja silti THL rokotutti kansaa...venäläistä rulettia meidän lapsilla.
On myös huomioitavaa että samat tahot jotka haluavat rokottaa koko planeetan ihmiset haluavat myös väkiluvun pienenevän. esim Bill Gates ja Rockefeller foundation. Hälytyskellojen pitäisi soida.
Israelin valtio jäi juuri kiinni rokotettuaan YK:n avustuksella Etiopian Juutalaisia (ehkä maailman vanhin heimo) jotta pääsisivät maahan. Kaikki leireillä olevat naiset rokotettiin parin kuukauden välein ja hups keikkaa, pieni sivuvaikutus... hedelmättömyys. Asiasta uutisoi ensimmäisenä The Guardian.
http://www.salon.com/2013/01/28/israel_admits_ethiopian_jewish_immigrants_were_given_birth_control_shots/
mm. Tony Blair ei rokotuttanut omia lapsiaan MPR-rokotteella. Asiasta nousi pieni skandaali joka haudattiin nopeasti... Miksiköhän ei?
Järkevä seksuaalinen käyttäytyminen nuorella ajaa suojan paremmin kuin rokote. Ihme, että sitä ei ole näissä rokotekampanjoissa optiona mainittu. Onko sittenkin raha suurempi motiivi lanseerata näitä piikityksiä kuin todellinen tarve?!
Yksikään rokote EI ole täysin turvallinen. Siksi jokaisen pitää käyttää omaa harkintaa. THL:n uusi pääjohtaja on rokotuksilla ansioitunut. Sieltä on turha odottaa objektiivista tietoa. Subjektiivisuutta puoltaa se, että tyttöjä ja heidän perheitään PELOTELLAAN jos ei ota rokotetta. Tapa on ihan sama kuin sikainfulenssassa, joka tuotti ilkeää jälkeä. Mikäli ihmisille kerrottaisiin, että ottamalla rokotteen voi ehkä välttyä syövältä, mutta toisaalta voi saada jonkun vaikean sivuvaikutuksen, niin ihmiset voisivat ottaa tietoisen riskin. Nyt he pelkäävät ja ottavat mahdollisesti turhan rokotteen.
HPV:n osalta on vielä kummallista se, että itse virus ei aiheuta syöpää, vaan tarvitaan esimerkiksi klamydia tai muu sukupuolitauti lisäksi.
Maailmalla näyttää olevan aika mieletön määrä meneillään olevia oikeusjuttuja HPV-rokotteisiin liittyen. Se kertoo jotain asiasta. Onneksi lääkefirmoilla on rahaa joilla maksaa. Toisin kuin THL:llä, joka ei ota minkäänlaista vastuuta mistään. Onneksi siellä sentään on YT:t meneillään, koska heidän palkkansa maksetaan tavallisten ihmisten verorahoista.
Tyttöjen HPV rokote vai ei
enottaisisi
1
156
Vastaukset
- oikmnjuy
Ota lääkkeesi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien992266- 2181911
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1761742Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.1011316- 381210
- 1221108
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo27681390kW kulutus
Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit180681Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli47645Vanhemmassa miehessä
on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo50641