Kastelen Suomen itsenäisyyspäivää varten hankkimani Suomen lipun 95E:llä, tallon lipun maahan ja tuikkaan sen lopuksi tuleen videokameran kuvatessa jalustallaan iloisella liekillä palavaa lippu-riepua.
Tämän jälkeen siirryn sisätiloihin TV:n ääreen toivoen että vihdoin tänä vuonna pääsisin seuraamaan livenä presidentinlinnan edustan mielenosoitusten muuttumista väkivaltaisiksi mellakoiksi.
Minun itsenäisyyspäiväni
6
696
Vastaukset
- kaarlo
riepoo?...
- weird83
palaapas maahanmuuttaja siihen surkeaan maahasi, josta olet kotoisin!
me suomalaiset olemme ylpeitä lipustamme ja sen merkityksestä. mitäpä sä luuseri siitä ymmärrät. - piita
sä palat Helvetin tulessa eikä sua pelasta mikään!
- Antti_K
...itse en vain jaksaisi edes lippua polttaa. Sehän ei merkitse enää mitään - ei mitään. Oikeastaan aika huvittavaa että Suomella edes on lippu. Itsenäisyyshän on menetetty jo aikaa sitten. Eihän meillä ole edes omaa valuuttaa ja kohta ei ole edes omaa lakia. MIKÄ VALTIO SE SELLAINEN ON???
Minäkin toivon että kansa näyttäisi edes jollain tapaa mieltään (ei ehkä väkivaltaisesti). Naamiointikielto oli osoitus nykyisten poliitikkojen arvoista. Minun puolestani voivat painua helvettiin. Toisaalta kansa on päättäjänsä valinnut. Ikävä vaan että vaalikarjaa lahjotaan edelleen hernekeitolla ja ilmapalloilla.- Lollot
Suomi voitti itsenäisyytensä! Ja yhdistyminen Euroopan unioniin ei tietääkseni itsenäisyyttä ole vienyt... Äänestin EU:ta vastaan. Euro oli suorastaan kunnianloukkaus. Mutta olen silti ylpeä siitä melkein ainoasta itsenäisyytemme merkistä : siniristilipusta!!!! Eläköön Suomi! Haistakoon kaikki Komukat mitä tahtoo!!!
- Mega
Kannatetaan ja odotetaan, antakaa palaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074579Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1724366Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941720- 4031651
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311397Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann51097Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3531090- 67979
- 56944
- 92928