Mobiilissa ongelmaa

jokohan_jää_näkyviin

Kun valitsen aihealueet, aina välillä näytölle tulee kahden ruudullisen verran pelkkää sinistä. En voi sitten vaihtaa foorumia. Silloin ei sitä sinistä edes saa suljettua eli foorumilistan käsittely on kai kaatunut. Lumia ja selaimena IE.

Sivulla on välillä jotain, joka kaataa mobiiliversiossa selaimen. Voi olla yhtäkkiä sormen alle pomppaava mainos tai mikä vaan foorumin valinta silloin kun foorumilistakin toimii. Välillä taas kaikki toimii hyvin.

Mobiilissa pitäisi saada aihealueet näkymään koko ajan. Kun menen johonkin foorumiin, esim. Tiede ja teknologia, haluan, että sen alla olevat foorumien nimet näkyvät automaattisesti. Samoin haluan, että pääsen foorumitasossa takaisin ylöspäin ilman, että pitää valita Aihealueet (joka ei aina edes toimi).

En kirjoita tätä kännykällä, koska se olisi työlästä. Tämä palauteviestini on jo poistettu pari kertaa, kun se oli jossain viestiketjussa, jossa kai sitten oli jotain (muuta?) poistettavaa materiaalia.

1

71

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Koodimies

      Mikä Windows Phone -versio on kyseessä? 8, 7.8, 7.5? Tai mikä Lumia-malli?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      116
      4496
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      63
      2595
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      80
      1665
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      7
      1127
    5. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      864
    6. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      853
    7. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      41
      825
    8. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      118
      823
    9. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      50
      789
    10. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      67
      787
    Aihe