Narva ja Itä-Viro tulisi liittää Venäjään tai Donetskin malliin julistaa itsenäiseksi kansantasavallaksi. On kestämätön tilanne, että 95 %:sti venäläisellä alueella ei ole omaa autonomiaa. Donetskin-tien tulee olla myös Narvan tie. Ennemmin Itä-Viro kuin koko Viro Venäjälle.
Narva ja Itä-Viron kansantasavallaksi
6
163
Vastaukset
- esapekka5
Ei venäjälle saa antaa yhtään mitään ilmaiseksi. Ja kyllä ne venäläiset voi muuttaa venäjälle ja donetski on ukrainalainen kaupunki!!
- Eesti
Ihan sama mieltä. Ei kuka pakota sitä ryssäpaska olema Virossa jos ei halua, junat kulkee ja virolaiset maksaa hyvällä mielellä ryssärotan liputkin kun vaan pääse eroon neuvostonliiton ulosteistä.
- eusemaksaa
Eesti kirjoitti:
Ihan sama mieltä. Ei kuka pakota sitä ryssäpaska olema Virossa jos ei halua, junat kulkee ja virolaiset maksaa hyvällä mielellä ryssärotan liputkin kun vaan pääse eroon neuvostonliiton ulosteistä.
Viron rikkain mies on venäläinen, saako se siis viedä pääomansa maasta.
- niihäseviron
Sitähän se Viron rikkaimpiin kuuluva Hillar Teder on hokennut, luuserin omaisuus on nimittäin kiinni Ukrainan valtiossa.
- Poroloon
Olen huomannut, että täällä foorumilla häärää joku ryssärotta kuka kiroilee virolaisia ja kehu venäläisiä. Täällä on hieno kuvavalikoima ryssistä, pitäis kyllä nolottaa. Semmosia sitten halutee tänne Suomeen jos me, virolaiset olemme niin paskoja? Onnea vaan puutinin perseen nuolemisessa. Sitä saa mitä tilaa. Me, virolaiset tiedämme minkäläine epäluotetava huiari ryssä on. Aina sano yhtä mutta kumminkin tekee jotain muuta. Ryssärotalle täytyy vetää vaan turpaa, sitten see menee taas rajaan toiselle puolelle ja pysyy siellä vähää aikaa. Jos annat kerran tulla, see tulee, raiska naiset ja lapset, Paskaa jokaiseen kulmaa ja vie pois kaikki mitä jaksaa. Mitä ei jaksaa, sen see riko, että kuka muu ei vaan sais. Täällä sitten toi linkki: http://meelelahutus.org/imelised-inimesed-vene-sotsiaalvorgustikest/1
- nuin
Kuulostavat kuvauksesi mukaan ihan virolaisilta Suomessa:) Sic!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on1139601- 939176
- 207875
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä256289Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776254Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist585398Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?84508En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛234365- 384273
- 394193