Virolaiset vapaaehtoisina Ukrainaan

Nuin

EU:n ja Naton tasolla voitaisiin tehdä päätös, että virolaiset ja muut Baltit lähetetään Ukrainan avuksi taistelemaan. Virolaiset ja muut baltit ovat kritisoineet Venäjän toimia kaikkein eniten joten heidän tulisi nyt myös mennä apuun. Sanot ilman tekoja ovat täysin tyhjiä!

3

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kdjkdcjvds

      Tässä kohtaa olen samaa mieltä, vaikka en koekaan mitään tarvetta kritisoida ja haukkua muita maita. Ihan yleisesti ottaen ihmisten, jotka ovat sitä mieltä että jotain pitäisin tehdä, olisi syytä siirtyä myös sanoista tekoihin. Meidän maassa on yhtä jos toisenlaista suoranaista pas kanlässyttäjää jotka osaavat kertoa mitä pitäisi tehdä, mutta ei osata sitten itse tehdä.

    • Läänemeretee

      Kansallismieliset poliitikot Virossa ja Gruusiassa ovat toistensa kaltaisia. He mölisevät kitalaki punaisena harhaisia Venäjä-vastaisia mukamielipiteitään, ja luulevat, että NATO tulee apuun, jos heidän provokaationsa tuottaa tulosta.

      No, ei tule NATO apuun, kuten Ossetian sodassa nähtiin elokuussa 2008. Gruusian tuolloinen amerikkalaismielinen ja Yhdysvalloissa koulutettu häirikköpresidentti - vertaa Toomas Hendrik Ilvekseen! - Shaakasvili luuli nojaavansa NATO-tukeen ja vittuili ahkerasti venäläisille. Sitten kun venäläiset antoivat vähän takaisin, Gruusia oli muutamassa tunnissa polvillaan.

      Virolaiset harrastavat samanlaista vittuilua, vaikka ovat NATO:n jäseniä. Omia lihaksia Virolla ei ole, eli aika raukkamaista lällätellä venäläisille luullen, että Setä Samuli pelastaa, kun paskat tulevat housuun.

    • pysyköötkotona

      Parempibkun eivät. Ukraina on jo sen verran perseestä ettei näitä EUn suurimpia elättejä tarvita sinne yhtään enempää sotkemaan asioita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      291
      3580
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      28
      1984
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      44
      1616
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1471
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      85
      1177
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      143
      1159
    7. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1054
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      95
      992
    9. Kannattaa ymmärtää se asia

      että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.
      Tunteet
      210
      834
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      767
    Aihe