STOP SOTA ITÄ UKRAINAN , DONDASSIIN KANSAN VASTAAN. STOP ! SOTA. KIEV HALLINTO,
STOP SOTA ITÄ UKRAINAN DONBASSIN SIVIILIEN VASTAAN. JE SUIS DONBASS. LAPSET, VANHUKSET, IHMISET...
JE SUIS DONBASS.
SUOMI ihmiset , AUTTAKKA DONBASS IHMISIA, EU ssa.
EU , USA STOP! Sota Ukrainassa siviilia vastaan.
8
273
Vastaukset
- Vapaus
Venäläiset barbaarit ovat aina tappaneet viattomia ihmisiä, vuosina 1939-1944 Suomessa ja nyt Ukrainassa. Minä ihmettelen miksi EU, Nato ja USA eivät tee enemmän Ukrainan hyväksi. Toivon kirjoittajalle voimia ja kaikkea hyvää.
- nostankin
Ylös
- fuckoff
ryssänpaskat
- ookkeih
.........
- STOPstopPlease
Ettekös te aivopestyt (tai palkatut) mölisijät edes tajunneet, että aloittaja pyysi KIOVAN HALLINTOA JA EU:ta lopettamaan sodan Ukrainalaisia siviilejä vastaan?????
Hiivatin NATO-trollit, kohta menee hermo teidän kanssa!!! - dhhd
STOPstopPlease kirjoitti:
Ettekös te aivopestyt (tai palkatut) mölisijät edes tajunneet, että aloittaja pyysi KIOVAN HALLINTOA JA EU:ta lopettamaan sodan Ukrainalaisia siviilejä vastaan?????
Hiivatin NATO-trollit, kohta menee hermo teidän kanssa!!!ime putinini pusseja russofiili
- SovietWarCrimes
STOPstopPlease kirjoitti:
Ettekös te aivopestyt (tai palkatut) mölisijät edes tajunneet, että aloittaja pyysi KIOVAN HALLINTOA JA EU:ta lopettamaan sodan Ukrainalaisia siviilejä vastaan?????
Hiivatin NATO-trollit, kohta menee hermo teidän kanssa!!!Eniten sotarikoksia ja siviiliuhreja on kansana tilillään venäläisillä. Puhutaan miljoonista siviiliuhreista.
Tähän päälle vielä venäläisten lanseeraaman kommunismin 100 miljoonaa siviiliuhria.
Afganistan 1979-1989 2 miljoonaa kuollutta, 3 miljoonaa haavoittunutta, 7 miljoonaa pakolaista.
https://www.youtube.com/watch?v=mR7xwzjkxbY
Tsetsenia
https://www.youtube.com/watch?v=xyDNtMojVF4
https://www.youtube.com/watch?v=ITQTd0CPPAQ
Ukraina
https://www.youtube.com/watch?v=X9P7R-l9bUY
Suomi
http://www.iltalehti.fi/kuvagalleria/data/yleinen/544/ - vitunfoliohattu
STOPstopPlease kirjoitti:
Ettekös te aivopestyt (tai palkatut) mölisijät edes tajunneet, että aloittaja pyysi KIOVAN HALLINTOA JA EU:ta lopettamaan sodan Ukrainalaisia siviilejä vastaan?????
Hiivatin NATO-trollit, kohta menee hermo teidän kanssa!!!Ei taida sotia EU tai USA Ukrainassa. Venäjää fanittavat ovat jostain syystä aina ihan pihalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22821015Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen964224Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu792970Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv522211Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1981858Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891642Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1361587Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731571Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1691509Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S151403