Android-puhelimissa haittaohjelmia

Miljoonissa Android-puhelimissa haittaohjelmia – Google Playstä ladattuna

http://mobiili.fi/2015/02/04/miljoonissa-android-puhelimissa-haittaohjelmia-google-playsta-ladattuina/
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Yksi korttipeli, senkun poistaa jos on asentanut.

Äänestä

Kännimän & Co pyrähtää kohta tänne. Kiistävät asian ja kertovat, ettei voi olla, Androidiin ei haittaohjelmat ja virukset tartu.

Äänestä
  • No viruksia ei ole vielä tehty androidiin ja haittaohjelmia ei ole koskaan kukaan kiistänyt.

    Äänestä

Eipä ole tullut yhtään tällaista yli kahteen vuoteen.. Sellaiset jotka eivät katso tietoturvan perään saavat tällaisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mallwaredroid kirjoitti:

Miljoonissa Android-puhelimissa haittaohjelmia – Google Playstä ladattuna

http://mobiili.fi/2015/02/04/miljoonissa-android-puhelimissa-haittaohjelmia-google-playsta-ladattuina/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu