Alkoi kaveri jotain vikisemään parkkiksella. Sanoin sille ihan suoraan, että painu siihen itäritsaasi ja aja vitttu se romusi rajan yli Venäjälle, minne se kuuluukin. Naurettava ja helposti nöyryytettävä oli tuokin kommari. Luikki Skodaan turvaan kuin koloonsa. Olikohan myyrä tai peltohiiri jotakin?
Koulutin Skodamiestä
skodisti_hiljennettiin
56353
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 56
Vanhimmat
Tule mulle selvittämään tollasta, niin väännän susta simpanssin.
Äläs nyt isottele siinä, sinne rajan taakse venäjälle ne kaikki itäritsat sais kipata.
Täällä tuo aloittaja on olevinaan niin miestä, vaan pissat sillä menee housuun jos sille joku neuvoo käytöstapoja!
Provopetteriä vaan nyrkillä naamaan, siinä se sitten rääkyy naama veressä kuin tapettava SIKA
Helpommalla saa siasta hieromalla koiran kun skodasta auton.
"skoda_on_harmi"
Eihän tässä ole millään muotoa Skodasta kysymys vaan tuosta aloittajasta, joka tekstinsä perusteella on täysi uuno. Miten joku voi ottaa itseensä siitä, että joku toinen ajelee sellaisella automerkillä, josta itse ei perusta? Hoitoon ja pikaisesti, muuten voi tosiaan jonakin päivänä löytää itsensä parkkipaikan lattialta hyvin huonoon kuntoon telottuna. Kannattaako ottaa köniinsä vain siksi, että on totaalisen tyhmä?
Juurikin näin, ei tuolla asenteella kannata julkisille paikoille lähteä uhoomaan, siinä voi käydä kehnosti.
Höhö vai niin kylläpä skodistit isottelee, mutta kun tosipaikka tulee, luikkivat kuin rotat koloihinsa. Sen ne ovat näköisiäkin! Ja se kulkupeli, se skodistien palvoma kommunistijäänne "Politrukin hymy" on ihan rottamaisen näköinen ruman maski-virnistyksensä kanssa.
Törkeitä itämöykkyjä kaikki tyynni. Pois silmistä, pois mielestä.... Skodat sulattoon ja paaliin, tai venäjälle, vaihdetaan hapankaaliin.
Skoda"mies" on hiiri eikä mies. Hyvä että luikki rotta koloonsa.
Onko joku audijuntti nuzzinut sinua perceeseen
Kyllä sitä nimettömänä huudellaan törkeyksiä, mutta olisko näillä surkeilla trolleilla kanttia todellisessa elämässä tulla kuittailemaan jotain? Enpä usko, kun niillä ei ole äitiä mukana jonka hameesta voisi pitää kiinni.
Nuo trollihåmåpetterit on ihan vellileukoja, niitä voi potkia perceelle koska vaan
Aika mulkku olet mieheksi. Ken Skodalla ajaa osaa ajaa millä vaan ja lujaa. Nyt on Skodat mennyttä aikaa ja turpot tilalla. Itämaat kutsuvat ja malja marttyyreille.
Iltalehdes oli eile juttua kun joku rääpäle rupes savuavalla itäritsalla tööttäilee .premium kuski pisti auton parkkii ja repi jullin ämpäri muovisesta kasjutasta pihalle.ja komensi jullin dkeidan konepellille nöyristelemään.
Ei tainnut olla ihan "premium kuski" vaikka alla olisikin ollut joku saksasta tuotu vanha romu. Etkä taida sinäkään olla.
Hyvä että tien tulppaajaa koulutettiin. Jos vaikka oppis jotain. Ämpärimuovisesta kajuutasta ulos vaan skodarotta...... ja sen jälkeen seuraa perusasioiden kertausta skodarotalle.
Nyt trollihåmåpetteri laitat silmät kiinni ja suun auki, niin minä väännän lämpimän tortun naamallesi
mikset kertonut, kun sinua lyötiin pesismailalla kunnolla kaaliin, kun aloit nyrkeilläsi sohimaan.. ja pers eesi tulpattiin kuusenhavulla, ettet torttujas vääntele miten sattuu, tais vähän kirvellä per seesssä? opitpahan tavoille, nimimerkki skoda_on_riesa kertoi, että näin oli käynyt. olisit mies ja tunnustaisit häviösi, mutta eihän skodasepoilta sellainen onnistu, sellaisia auto"miehiä" ne entiset komukat on..........
Tuollaisen R UNKKARI-IDIOOTIN kuolaavaa naamataulua olisi hupaisaa käyttää tikkatauluna, harmi vaan että tikat sotkeentuu
Kyllä Skoda-mies oli teistä kahdesta fiksumpi.
Aina noita kännisiä läskejä saa väistellä kun ei halua turhassa tappelussa ottaa mustelmia naamaan eikä repeämiä vaatteisiin. Ja kun on joksus harrastanut kamppailulajeja niin tuomari ei katso hyvällä vaan rätkäisee kovennetun tuomion jos toinen kompastuu kenkiinsä ja halkaisee kallonsa. Kyllä se on viisasta antaa noiden rähjääjien säilyttää kasvonsa.
Yleensähän nämä skodistit ovat melkoisen nöyriä elämäänsä ja eritoten autoonsa pettyneitä kaupparatsuna tunnettuja vanhempia poikamiehiä tai eläkeläisiä
Annas kun arvaan..olet pienimunainen bemarikuski? Autonlososi on viime vuosituhannelta?
ai sulla on pieni muna? No ei kai skodistilta voi muuta odottaakkaan. Annas kun arvaan: Taitaa olla keskimäärisen ruma kalpea akkakin odottamassa? Onko yhtä leveä perä kuin skeidassasi?
Taisi osua tuo arvaus todella arkaan paikkaan
Ei ei ei minulla on Bmw 93 mallia ja munakin on 13cm
Bemarimieheksi olet todella kookas.
Eipä nää jullit taida paljoo naisien päälle ymmärtää.Tai sanotaanko näinpäin että naiset ei paljoo skodajulleja kaipaa.voi olla että skeidan apujakkaralla istuu naapurin poika.
Olisin saanut kyläkoulun naisopettajalta pil lu a, mutta kun huomautin pahanhajuisesta hengityksestä, pisti ämmä reidet yhteen ja potki minut ulos taksista. Kyllä muuten vi tut ti
Aina töötötän, kun joku käyttäytyy huonosti liikenteessä, eikä siinä ole automerkillä mitään merkitystä.
Myyrä, vai peltohiiri? Se oli aivan varmasti ''päästäinen'', eli vielä hiirtäkin pienempi, heiveröisempi, sekä aneemisempi taapertaja, joka haiseekin niin pahalle, ettei edes kissoille kelpaa. Vaan kukas sitä meistä nyt hapankaalin, ja sonnan yhteishajuista erityisesti tykkäisi.
Mikäs R UNKKUPETTERIHÅMÅ S AATANAN vuoteenkastelija siinä vinkuu
Mitäs mitäs.alkaakos pikku julli hermostuu.Nooh. sellaistahan se on noiden skodistien elämä vikoineen päivineen.
Ei paljoo naurattaisi olla pienimunainen skodan omistaja.
Tuli kerran parkkiksella joku lippispää sössöttämään jostain punakoneesta. Otin sen poskesta otteen etusormen ja peukalon väliin ja puristin niin, että sälli kiljahti ja sätki siinä hyppysissäni. Lopulta irroitin otteen ja annoin sille vielä perspotkulla vauhtia. Eipä ole sälliä sen koommin näkynyt.
Tämäkin ketju taas todistaa sen, että kun autoista aletaan "keskustelemaan", puhutaan uskonasioista.
Sama se on uskontojen kanssa. Jehovat ovat sitä mieltä että heidän uskonto on ainoa oikea, ja helluntalaiset väittävät ihan samaa. "Vain meidän lahko on oikeassa!" Sama juttu se on automerkkien kanssa: BMW-kuskit haukkuu kaikki muut merkit ja niillä ajelevat, ja samaa ajattelua edustaa muutkin, vaikkapa nyt Citroen-kuskit.
Mikäkö uskonto on se ainut oikea ja mikäkö automerkki on se ainut oikea automerkki? kysymyksiä, joihin ei ole olemassa yhtä vastausta. Jokainen huutaa pää punaisena sen oman asiansa puolesta.
Skodan puolesta ei huuda kuin julli ja sekin marmoritiskillä kun skeidaan piti taas uusi moottori vaihtaa eikä jullilla oo rahnoo maksaa.
Ja Skodaa dissaa vain yksi jullinjuntti, jolla käkikellon puntit ovat solmussa eikä kaikki inkkaritkaan ole kanootissa tallella.
Itse näin kun skodaseppoa vedettiin turpaan. Oli parkkeeranut skeida-läjänsä niin ettei ford focus-tyyppi päässyt autoonsa, ihan kiinni. sitäpaitsi ruosteet meinas tarttua skeidasta focucseen. skodaseppoa lyötiin turpaan kuin vierasta sikaa. poliisit tuli ja kun näkivät miten törkeästi skeidakuski oli parkkerannut, antoivat suullisen huomautuksen ja veivät (ikävä kyllä) focus tyypin kamarille ja skeidakuski sai ambulanssikyydin. tapahtui jyskälän cittarin parkkiksella alkuviikosta.
skodatyypit on niin ärsyttäviä hiiriä et niitä vedetään pataan joka käänteessä.liikenteessä isottelee,ja muutenki..
kai sitä länsiautokuskinkin raja jossain menee, kun itäkippo-hiiri isottelee ja ajaa törkesti huojuvalla pulkallaan. jossain vaiheessa kai käy niin että skeidaajalla tulee nenä kipeeksi.....
Oli se kauhea näky, kun tuossa kirjaston parkkiksella hakkasivat kian kuljettajan eräänä päivänä, tuostahan ei enää ihmistä tule ajattelin
Ihan selvää se on, että skeida-hombet saa nenäänsä jos alkavat irstailemaan itäblokin irvistyksellä.
Skoda on hyvä auto eli siitä ei kannata jatkaa keskustelua.
Huonoja autoja ei nykyään enää olekaan saatavilla.
Kauppapoliittisesti japanilaisen auton myynti ja ostaminen pitäisi kriminalisoida.
Eipä sitä kauppapolitiikka tullut ainakaan meille ensimmäisenä mieleen, kun mazdaan vaihdoimme skeida ocun 3 vuotta kestäneen vikakierteen jälkeen, skeidan viat maksoivat meille n. 13 000 euroa. Mazdaan ei tarvi tehdä kuin öljynvaihdot ja ostaa bensaa tankkiin silloin tällöin.
Eipä tuo Mazda ollut häävi sijoitus. Kestin sitä kurjuutta vain vajaan vuoden.
Skeidaus tulee aina kalliiksi, tavalla tai toisella. Skeidaajat ovat alituisessa rahapulassa, järjetön harrastus koko skeidaus, vie rahat.
Ja auto virnistää irvokkaasti, politrukki siinä naureskelee ja hirnuu skodan ostajalle, kun kaverinsa skodamyyjä on taas saanut hyväuskoisia skoda-hörhöjä höynäytettyä.
Siksi skeidapetterit ovat täälläkin niin hermostuneita, ja jopa väkivaltaisia, ainakin kirjoituksista päätellen. Onneksi sellaisen hermostuneen pikku läski skeidaajan saa aika pienellä vaivalla ja helposti kanveesiin tosi paikan tullen. Ne kun ovat niin hitaita, että eivät ehdi tehdä mitään kun on jo esim polvilumpio paskana. Skodistien läskeillä ei paljon itämaisia taistelulajeja harrasteta, kun jalkakaan ei taivu edes naisen päälle enää, siksipä runk kareita ovatkin skodistit......
Skoda on miästen auto ,ja samoja osiahan siinä on kun esim audissa joka monen mielestä on auto.
AAMEN
Huijaa itseäsi vaan. Me tiedämme sen olevan itäblokin virnistys.
ei nuo vag tuotteet mitään autoja ole! vähän sama kun laittas kermavaahtoa koiranpaskan päälle ei siitä kakkua tule. noilla ritsoilla ajaa vaan ylimieliset hinttapulit.
Keskustelun taso on ihan käsittämättömän syvältä ... Mikä syy se on vetää ketään turpaan, millä autolla se ajelee? Jos ylipäätänsä, niin siitä miten joku ajelee. Ja tupeksijoita ja muita kusipäitä löytyy ihan kaikkien merkkien kuskeista.
Tsekki on muuten paljon lännenpänä kuin Suomi, ja on nykyään paljon kapitalistisempi maa kuin Suomi ... Neuvostoliittoa ja politrukkeja ei ole ollut yli 20 vuoteen, ja esim. Fordeja tehdään itärajan takanakin ... Kannattaisi herätä ja päivittää maailmankuva.
Kuten jenkkiautoilla, myös neuvostonostalgialla on oma vetovoimansa.
Skodat ja ladat kokoontuvat ajoittain yhdessä itäritsa tapahtumiin.
http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1439086438324.html
Oikein
Kannattaa aina taputella skodisteja lättyyn, oppivat olemaan ihmisiksi.
Tässä lienee kyse siitä että skeida on itäauto. Kaippa se sitten aiheuttaa koulutustarvetta, tiedä näistä. Tietysti silloin kun skodisti homehuuruissaan (skeida on sisältä aina homeessa) käy agressiiviseksi, sitä on pakko vähän ojentaa.
Kyllä huomaa, että skodajuntit heräsivät. Näyttää osuneen tapahtuma oikealla aksentilla kohdilleen. Karskia kieltä, mutta aloittaja on arvioinut tilanteen mukaisen ilmaisun. Olisi siinä muutkin skodajuntit pää punaisena painuneet matkoihinsa, vaikka täällä isotteleekin. Näkeehän sen jatkuvasti millaisia ressukoita ne on. Liikenteessä on hyvä seurailla skodajuntteja ja niiden kyykytys tapahtumia.
Töissäkin skodisteilla menee ihan punaiseksi naama ja koko pää. Mistä mahtaa johtua. Siis ihan todella punaiseksi, jos ne esim. nolostuu tms. Ei muilla mene, mutta skodisteilla. Pelottaa että pitäiskö soittaa ambulanssi, niin punaisiksi menevät päästään