jos ei aivan huippu työpaikka ole valmiina?
Ruotsi on hyvin turvaton ja väkivaltainen maa nykyään, varsinkin isommat kaupungit ovat turvattomia. Ja muutenkin Ruotsi alkaa muistuttaan vanhaa neukkulaa, jossa vain yksi totuus oli sallittu. Ruotsissa kun vain yksi totuus mamuista ja maahanmuutosta on sallittu, jos olet julkisesti eri mieltä saatat menettää jopa työpaikkasi - uskomatonta.
Minä sain tarpeekseni ja lähdin - Suomeen.
Ketkähän enää haluaa ruotsiin muuttaa
11
173
Vastaukset 11
- dzfgcdvgrthfh
Kun suomalaisia iltapäivälehtiä lukee niin ei taida olla sen turvallisempaa. Liekö semmoista Eldoradoa enää missään jossa ei jotain tapahtuisi?
Ehkä se vain on niin että aina on pahaa tapahtunut mutta nopean ja kansainvälisen tiedonvälityksen takia saamme kaikesta infoa liian nopeasti vasten silmiämme/korviamme.- Muutoaikeissa
Kyllä infoa sensuroidaan ja kaunistellaan ja vähätellään kailla kanavilla ja lehdillä lukuunottamatta muutamaa internetti lehteä joista saa lukea totuuksia..Ruotsissa on suorastaan vaarallista puhua maahanmuutajien tuomista ongelmista ja rikollisuudeta.Syyriasta palaavia kurkunleikkaajia palkitaan ja paapotaan antamalla työpaikat ja psykolookista hoitoa veronmaksajien rahoilla.
- dcgdggg
Ottaa se Suomikin syyrialaisia ja miettii jo psykologista hoitoa Isis-ryhmistä palaaville, jotka osoittavat riittävää katumusta lähdöstään ja toimistaan Isisin kanssa.
- huh...huh
Suomessakin ovat viime aikoina juuri muslimit syyllistyneet järjettömiin väkivallantekoihin, somali tappoi Oulussa kaksi. Ja sen porilaistytön tappaja on myös muslimi, mutta valtamedia haluaa pimittää asiaa.
- iloineniines
Ne jotka haluavat nähdä muutakin kuin TakaKylää
- takasin
Minä ainakin.. siitä lähtien kun tulin takasi tänne.
- hehehehehe
Onneksi olkoon vaan.
http://mitavittua.fi/2015/02/ruotsi-monikulttuurisuushorhoily-tayttaa-40-vuotta/ - Axxella90
et ilmeisesti tiedä, millaista on Suomessa nykyään. Minä ainakin yritän Ruotsiin, ihan mihin lailliseen hommaan vaan!
- röönvorssi
Suomi ei ole vielä peruuttamattomassa tilassa, toisin kuin Ruotsi. Malmö, Tukholma, Göteborg. Kaikki ennen (1990>) normaaleja ihania kaupunkeja ihmisineen. Mutta ei enää, mamu-porukka hallitsee pelolla kaikki näitä kaupunkeja! Jos ei edes virkavlata uskalla mennä kyseisten kaupunkien tiettyihin lähiöihin, on valta oikeasti vaihtunut.
Eli Musulmaanit vastaan Ruotsalaiset, ja pahoin pelkään miten käy? Ruotsi on Suomen paras naapuri, vaan kuinka pitkään? - viktor
maanpetturit muuttaa ruotsiin..
- manpeturi
no jopas jotakin
haluaisit varmaan kaikille napin otsaan
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1051294Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️91797Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35691- 47667
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja123573Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat30541Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol32516Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö183500Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!
Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi23497Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔31487