yunus vai candan

Onko näissä ollut torakoita? Kumpaa suosittelette kahdeksi viikoksi? Millaiset ruoat ravintoloissa, entä huoneet ja siisteys?
5319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Candanista en tiedä, mutta Yunuksessa en torakoita tavannut enkä mitään muitakaan ötököitä. Yunus on hotelli, jossa aamupala kuului hintaan. Aamupala oli mielestäni tosi hyvä. Rannalla ollessa tuli syötyä hotellin lounasta pariin kertaan. Illallakin syötiin hotellilla muutaman kerran. Ruoka ja palvelu oli hyvää ja asiallista! Itse saisin helposti pari viikkoa kulumaan Yunuksessa, koska sijainti on loistava ja huoneet ok. Suosittelen!

Äänestä

Molemmissa asuttu eikä kummassakaan mitään valittamista. Kahden viikon matkalla menisin kuitenkin ennemmin Candaniin, huoneistot tilavia, siistiä kaksioita ja muutenkin ihana hotelli. Yunuksen huoneet pienet. Kummassakaan en ole törmännyt torakoihin :)

Äänestä

Bailaaja Yunus. Lapsiperhe Candan. Yunuksen sijainti parempi. Yunuksen lähellä paljon ravintoloita baareja. Yunus rannalla.Candanin uima-allas alue parempi mutta se kaukana rannasta. Itse lähden Yunukseen sen hyvän sijainnin takia. Candanissa isommat huoneet jos tilaa kaipaa.

Äänestä

Itse ihastuin yunukseen. Huoneet ovat pieniä, mutta nyt niitä on vähän kunnostettu. Eikä siellä huoneessa olla kaameesti. Torakoita ei tullut vastaan.
( Ei ole tullut muuten missään Marmariksen hotelleissa ja viimeksi sentään oltiin hotellissa mikä maksoi 31,5e 16 vrk. Hinta siis vain 2e yö.)
Allas puoli oli ihan hyvä. Sijainti huippu. Oma ranta. Ruoka todella hyvää.
Aamiainen kuului hintaan. Oli ihan kohtalainen. Aamiaisella oli ihanaa istua maisemien takia. Parveke näkymät upeat.

Äänestä
  • Onko siellä mahdollisuus saada huone ilman merinäköalaa, edes osittaista. Olenko oikeassa, että parvekkeet on joko suoraan merelle tai sivuttain. Takaosassa ei ole parvekkeita altaalle päin? Varauksessani ei lue mitään näköaloista. Kysyin AM niin he eivät osanneet kertoa asiasta mitään. Vain hotellille suoraan 10e/pvä maksamalla saisi enää ko. ajankohdalle. Kannattaako?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


abla15 kirjoitti:

Onko näissä ollut torakoita? Kumpaa suosittelette kahdeksi viikoksi? Millaiset ruoat ravintoloissa, entä huoneet ja siisteys?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu