En usko että tämä toimisi Suomessa. Ihmiset täällä ovat liian asennevammaisia ja oman edun tavoittelijoita.
https://www.youtube.com/watch?v=Sf-O5o4aqcs
https://www.youtube.com/watch?v=Sf-O5o4aqcs
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mitäpä poistaminen vaikuttaa, eihän niitä useimmat edes tiedosta olevankaan. Onhan tuo tullut julki täälläkin.
Jos liikennevalot menevät pois päältä on monta kertaa paremmin sujuu liikenne kuin että olisi valot toiminnassa.
Enpä viitsi klikkailla joutavia linkkejä.
Tekstiin vastaten: Jos liikennemerkit ja -valot poistettaisiin, suurin osa ajaisi varmaan ainakin vähän varovaisemmin. Kaupunkiliikenteestä ei tulisi tässä sarvikuonojen maassa yhtikäs mitään, vaikka maanteillä liikenne voisi sujua nykyistä paremmin.
Jos liikennevalot ja merkit poistettaisiin:
Ökyilijöitä voisi pongata sen jälkeen lukuisissa risteyksissä, milloin toisen ökyn kanssa yhteen ajaneina tai jonkun muun. Kuolleita ja vakavasti loukakantuneita viruisi pitkin risteysalueita..
Jos liikennevalot poistettaisiin, risteysajosta tulisi yhtä helvettiä. Ellei niitä sitten korvattaisi liikenneympyröillä, joka taas olisi loistava parannus. Aloitus on muutenkin totaalisen ääliömäinen.
Kyllä täällä on paljon enempi ääliömäisempiä aloituksia, esim palstapellen aloitukset, niissä ei ole päätä eikä häntää, mikälie aivoton elukka koko "autoilija".
Et näköjään MoreControl ymmärrä lukemaasi. Aloittajahan on samaa mieltä kanssasi.
Voi olla, mutta syy lienee ainakin eri kuin minulla. Liikennevalot ovat yksi tae sujuvuudelle. Kyseessä ei siis ole mikään asenneasia. Monet valoristeykset olisi korvattavissa ympyrällä.