Tällä kaikella oli? Pikakelauksella eteenpäin alusta loppuun.
mikä ihmeen tarkoitus
10
169
Vastaukset
- eläköitymistäodotellessa
Ei sitten yhtään mitään. Kelaan itseni takaisin siihen pisteeseen kun en vielä "tuntenut" häntä ja kylläpä tuntuu nuorelta ja viriililtä. Mutta olen nyt kasvanut, kypsä hedelmä jolla teinin energia ja onni.
- alkup
hyvä kun pystyt sen tekemään ja palautumaan ennalleen. En minäkään keksi mitään syytä, 4 vuotta silkkaa kärsimystä erinnäisten syiden takia.
Ei kärsimys jalosta. Se vaan syventää ahdistusta ja ahdinkoa.- uskotulevaan
4 v. on lyhyt aika vielä. Minkäikäinen olet? Elämänkokemus kasvattaa joka tapauksessa jokaista omaan tahtiinsa. Ei ole helppoja vastauksia.
- Uskoisin
Meidän kohdallamme näytetyn toteen sen että miten lopulta helpolla saa tärvättyä elämän antaman mahdollisuuden, kallisarvoisimman ja hienoimman asian.
- Mikälietarkoitus
Juuri näin. Taas nousi pala kurkkuun...
- kukakummamiksi
Millä kaikella..tuo neljä vuotta on monessa viestissä just tullut esiin?
- alkup
niin se menee. Kaikki meni pieleen, erinnäisten "ystävienkin" lisäavustuksella. Kaikkein tärkein asia elämässäni heti lapsien jälkeen. Ei sen enempää eikä vähempää. On ottanut koville, edelleen ottaa. Sydänsuruunkin voi vissiin kuolla.
- selviää
Puhumalla ja kysymällä kyseiseltä.
- Tarkoitusselviääelämällä
Tarkoitus selviää pikkuhiljaa varmaankin. Ehkä tarkoitus oli oppia jotain itsestä ja elämästä, toisista ihmisistä. Mutta eikö ole hyvä että nyt voi katsoa taaksepäin, ja olla siinä pisteessä että kaikki on jo käyty läpi?
En voisi omaa tapahtumasarjaani kelata alusta loppuun, se koskisi, sekoittaisi ja repisi haavoja auki liikaa. Pienet muistoväläyksetkin ovat kuin puukoniskuja rintaan.
Tunteista ei parane puhua enää mitään. - tarkoitustavailla
5 vuotta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "944233Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293213No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351358
- 10949
- 136936
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124786- 11770