Urheilukoirahieroja-ammattikoulutus alkamassa

hierojaksi

Suuren suosion saavuttanut, eläinlääkintäpiireissäkin arvostettu Urheilukoirahieroja -ammattikoulutus keskittyy harrastekoirien lihas- ja ravitsemushuollon ammattimaiseen hoitoon ja neuvontaan niin ennaltaehkäisevässä, kuin ongelmien ilmaantuessa hoidollisessakin mielessä.

Ammattinimikkeestään huolimatta urheilukoirahierojalla on laaja-alaiset valmiudet kaikkien koirien, myös kotikoirien ja esim. vanhuskoirien hoitoon.

Virroilla, Ylä-Pirkanmaalla on alkamassa helmikuussa seuraava monimuoto-opintoina toteutettava, pää- tai sivutoimisesti yrittäjälähtöisesti ja ammattimaiset edellytykset tarjoava diplomikoulutus johon vielä rajoitetusti avoimia oppilaspaikkoja jäljellä. Oppilasryhmät ovat pieniä yksilöllisen opetuksen takaamiseksi.

Koulutus on mahdollinen, vaikkei olisikaan aiempaa kokemusta eläinten terveydenhoitoalalta, sillä se sisältää kaikki tarpeellisen anatomia- ja fysiologiatiedon, mitä ammattimaisesti koirahierojana tarvitsee. Pidempiaikainen kokemus eri rotuisten koirien parissa on kuitenkin opiskelijalle etuna.

Haku on parhaillaan käynnissä ja hakemuksia vastaanotetaan vielä toistaiseksi.
Ole nopea ja varmista oma paikkasi tulevana diplomi urheilukoirahierojana.

SERTIFIOITUJA URHEILUKOIRAHIEROJIA Suomessa kouluttaa ainoastaan Suomen Eläinterveydenhuolto-opisto.

Lisätietoja nettisivuilta:
www.seto.fi

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Janne Ahonen E R O A A

        Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
        Kotimaiset julkkisjuorut
        125
        1979
      2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

        Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
        Maailman menoa
        128
        1510
      3. En kai koskaan saa sinua

        Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
        Ikävä
        93
        1366
      4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

        Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
        Ikävä
        63
        1234
      5. Saran ökytyyli käänsi katseita.

        On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        133
        1141
      6. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

        Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
        Tv-sarjat
        12
        1101
      7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

        Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
        Maailman menoa
        223
        912
      8. Ootko huomannut miten

        pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
        Ikävä
        151
        859
      9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

        Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
        Ikävä
        57
        803
      10. Miksi ihmeessä?

        Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
        Ateismi
        20
        768
      Aihe