Yrittäjät yhteiskunnan syöpä. Laiskoja pummeja jotka elää palkansaajien eeuun ja valtion rahoilla
Loispummiyrittäjät
YrittäjäVastainen
2571
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Justiina nii
NIIN KUIN SE ON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Yrittäjät ei maksa veroja! !!!@!!!!!!!
Yrittäjät rumia persuja jotka juo Pirkka kaljaa
Yrittäjät lahjattomampija kuin opettajat! !!!!!!!
Miten luulet niiden yritysten pysyvän pystyssä jos ne on laiskoja. Nää on tavallisen työryytän juttuja. Yrittäjät tekevät ympäripyöreitä päiviä ilman lomia,maksavat veronsa. Eriasiat nää sutki virmat jotka tuo ulkomailta tyontekijoitä ja maksavat pimeitä palkkoja jne.
Eiväthän yrittäjät itse mitään tee vaan yrittäjän työntekijät. Miksi meillä yleensäkään on yrittäjiä kun valtion pitäisi hoitaa työllistäminen. Meillä on maapallolla kaikenlaisia ongelmia juuri siksi että systeemi sallii kaikenlaisen yrittämisen vain siksi että se tuottaa rahaa mutta jos mietitään että asumme pyöreällä suljetussa tilassa niin miten ihmeessä nämä maksu hommat oikein toimivat elämme vähän niinkuin pyöreässä huoneessa.
Annetaan mielivaltaisesti rahaa osakkaalta toiselle.Toiselle enemmän toiselle vähemmän jonkun tyhmän kuulemma vastuun mukaan vaikkei kuitenkaan vastuuta mistään tosiasiassa oteta?
Voisiko joku viisas selittää mistä on kyse?
Loppujen lopuksi suurin osa mitä teemme on kuitenkin vahingollista yhteiskunnalle ja ympäristölle eikä hyödytä millään tavalla. Ensisijaisesti kaikki ihmiset kuitenkin tarvitsevat ruokaa ja lämpöä selviytyäkseen.
Ei ne pysy pystyssä tekee konkurssin ja käy yyteet
Ja parhaintahan on siis olla vuosikausia työttömänä ihan vaan sen takia, että on niin saamarin laiska ja saamaton, että ei viitsi töissä käydä eikä viitsi opiskellakaan, mutta kuitenkin sitten helvetin kateellinen muiden palkoille ja hyville titteleille. Lompsa ammottaa itellä tyhjyyttä ja sitten tullaan haukkumaan muita kateellisena kun itellä kaikki pielessä.
Että hirveästi pitäis saada yhteiskunnalta tukea ja hirveän isoja palkkoja, vaikka ei viitsitä töissä käydä ja peruskoulua pidemmälle opiskella? Meinaatko sä, että kukaan maksaa tyhjän toimittamisesta yhtään mitään? Haukkumalla ja makaamalla kotona ei rikkaaksi päädytä, se on aivan selvä se. Turha toisaalta sitten olla kateellinen ja katkera toisille hyvästä palkasta ja hyvistä titteleistä jos ei itse viitsi tehdä asioiden eteen mitään. On aivan oikein, että laiskurille ei makseta mitään. Ihan itse syypää olet omaan köyhyyteesi.
Onko Leninin lanseeraama käsite "hyödyllinen hölmö" tuttu ;)
Loispummiyrittäjä taas yrittää haukkua muita loispummiyrittäjiksi, vaikka itse on juuri sellainen. Syyllisen paras puolustus on haukkua muita siitä mitä itse juuri tekee. Eli syyllisen paras puolustus on hyökkäys kun muutakaan ei keksi. Haukut muita siitä, mitä itse olet eniten.
Eiks sulla ittelläs hälytyskellot soi päässä, että mikä on elämässä pielessä?
Ootko narsisti yrittäjä vaimo haluat minkki turkki a
Oletko joku narsku apukoululainen, joka ei viitsi käydä töissä eikä viitsi opiskella, mutta olettaa saavansa jotain johtotason palkkoja makaamalla kotona, haukkumalla muita ja litkimällä alesiideriä?
Ostan siideriä normaalisti
Yrittäjät vetävät kartonkia punaista mallua saavat sydän kohtauksia
Yrittäjät piereskelevät audeissa pohjoisissa pientaloalueilla pysäköivät raitiovaunukiskoille
Yrittäjät käy seksiä lomilla pettää vaimon
Ja itehän sä et petä, joopa joo. Pettämisestä vatvovat ne eniten, jotka itse ensimmäisenä ovat pettämässä. Eihän sulla taida mikään muu ollakaan mielessä kuin seksi, seksi ja seksi. Aivotkin vissiin valahtaneet jalkoväliin juttujen perusteella?
Yrittäjät vie mun naiset juntti pahalle haiset
Porvoo! !!
Yrittäjä Is the lobsteri of the workshop
Yrittäjät kiusaavat lapsia ja jättää eläimiä heitteille
Yrittäjien kokoomus miehet virka miehet maksaa laskun
Sivuturvatyynyt
Kannatan lämpimästi!