Microsoft tilkitsi IE:n Iframe-aukon

3624
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eihän tuossa puhuttu kuin tosta yhdestä haavoittuvuudesta.

Äänestä
  • MS:n mielestä kaikki on hyvin jos ihmiset uskovat että yhden reiän paikkaaminen 19:sta palauttaa tilanteen ennalleen.

    Ja todennäköisesti ovat oikeassa ! Tulet näkemään täälläkin lukuisia viestejä joissa kerrotaan kuinka turvallista IE:n käyttö taas on vaikka edelleen on 18 paikkaamatonta (tiedossaolevaa) reikää.

    Äänestä

  • että kirjoitti:

    MS:n mielestä kaikki on hyvin jos ihmiset uskovat että yhden reiän paikkaaminen 19:sta palauttaa tilanteen ennalleen.

    Ja todennäköisesti ovat oikeassa ! Tulet näkemään täälläkin lukuisia viestejä joissa kerrotaan kuinka turvallista IE:n käyttö taas on vaikka edelleen on 18 paikkaamatonta (tiedossaolevaa) reikää.

    http://www.itviikko.fi/uutiset/uutinen.asp?id=64339

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jeppulis kirjoitti:

tässähän tämä!!
http://www.digitoday.fi/showPage.php?page_id=14&news_id=38134

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu