Onneksi on olemassa hyviä sijaisperheitä, jotka tekevät kaikkensa, että lapsi saa säilyttää yhteyden läheisiinsä. Jotkut taas vievät sijoitetun lapsen piiloon ja kuljettavat autolla pois, ettei lapsi pääse edes tervehtimään läheisiään. Saattaa olla, että oikein kahdessa sukupolvessa estetään lapsen ja läheisten tapaaminen.
Vastaukset 5
- pulver
Niin, tarkoitan, että ihan äitee ja tytär yhdessä junailevat sijoitetun lapsen piiloon, jottei tämä pääse tervehtimään läheisiään. Voisikohan joku laki-immeinen auttaa?
- pulver
onko muilla vastaavia kokemuksia?
- karmala
Joo, kun pilkka osuu omaan nilkkaan, muuttuu ÄÄNI KELLOSSA. Se on se KARMAN laki se.
- huithai
Niin. Nämä oikeusoppineetkaan eivät aina osaa soveltaa näitä oppejaan. Varsinkaan, jos oma etu on kyseessä. Mitä nyt yhdestä lapsen edusta!
- valvontaa
Joopa joo. Ei voi estä pois, mutta tarvittaessa voi järjestää vaikkapa valvottuja tapaamisia. Ainahan lapsen ei ole henkisesti tai fyysisesti turvallista läheistenkään kanssa tai sellaisten, jotka pitävät itseään läheisinä. Näin on nähty, vai mitä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771580
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.104793En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203598- 128561
- 48546
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50528- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510- 25493