Onko totta että salassa valtyysto on käsitellyt pakolaisasiaa ja ovat myötämielisiä niille. 20 kappaletta olis tulossa piakkoin.
Majoitus kuulemma jossaki myynnissäolevassa leirikeskuksessa tai jossain.
No olishan se lisäys ja väriläiskä kylän raitillekkin iltojen iloksi.
Niin ja olis tyrkyllä paikalliseen metsästysseuraan miehiä ilman rikosrekisteriä kun kunnassa ei ole niitä omastatakaa.
Pakolaisia Perhoon?
9
150
Vastaukset
- tyolisia
Niin ja sais salakaatajien äireetkin suureen tarpeeseensa . Sitä mustaa makiaa !
- äölkoi
Ei kunnanhallitus tohdi tehdä sellaista, päätöstä kun ne tietää olevansa sen jälkeen entinen kunnanhallitus!!
Olisi muuten loistava asia säästää kaikessa pakolaisavussa ja kehitysavussa. Mitään hyötyä siitä noista avustuksista ei ole. Välikäsi vi suurimman osan rahoista.Parannettaisi niillä rahoilla vaikka Suomen teitä. - hervotonna
Kohta varmaan pakko ottaa mamuja Perhoon ku omat asukkaat ei saa töitä Perhosta, jos nyt et satu olemaan varustettu tietyllä sukunimellä.
- okokokokoko
Olisi ihan hyvä saada perhoon vähän uusia geenejä. Ahdasmielinen paikka, ihankun asukkaat olisi jääneet 90 luvulle muutenkin. Paljon lestadiolaisia (sukurutsausta), hyvää tekisi saada muualta porukkaa.
- popcornit
Kovat tappelut kun Antero-eno, manne Raikku ja Ahmed Salahim kilpailevat hurskaasta suviseuroissa käyvästä neitseestä.
- paskamikäpaska
Kyllä tämä Perhon kelvoton lahja jonka suojatyöpaikan palkanmaksaa Ilmajoen kuntalaiset on kovastikkin pakolaisten ottamisen kannalla.
Tämä Rattijuoppo, jolla alkoholiongelma on tulossa Perhon kunnanjohtajaksio, Ilmajoelta on lähtölaskenta jo aloitettu,. Keskustapuolue haluaa lisätä näitä ullatusmunien tuomista suomeen, kuten Seppo Pirtukusi
https://www.youtube.com/watch?v=IAa3PFEcGDA - strangefruits
- larslev
Huvittavaa katsoa minkälainen apinanraivo näillä syntyy kun tajuavat mitä Keski- ja Pohjois-Pohjanmaalla 'jöötä pitävä lestadiolaisuus' oikein tarkoittaa.
- PAINUKOOT-VITTUUN
TOIVOTTAVASTI TEETTE HEIDÄN OLONSA ERITTÄIN VITTUMAISEKSI SITÄ PIKEMMIN LÄHTEVÄT
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2062439
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo411607Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1381251Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol2871043Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56992Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis303985Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen21941- 55916
Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S19794Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58773