cancuniin kohta

thaimaa-meksiko

Hei olemme vaimoni kanssa menossa kolmeksi viikkoksi Cancuniin. Olemme ensimmäistä kertaa menossa Meksikoon. Paikalla käyneet kertokaas kokemuksia paikasta... kiitos :)

4

67

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 15032015

      Samoin meillä vaimon kanssa eka kerta Meksikoon ja myös Cancuniin. 15.3. lähtö kahdeksi viikoksi. Uudempia tietoja olisi mukava kuulla vaikka tältä talvelta.

    • ApeTheBloggaaja

      Palasin juuri sunnuntaina (9.2.2015) Cancunista. Ensimmäisen viikon oli kiertomatkalla Meksikossa, Belizessä ja Guatemalassa. Tosen viikon Cancunin Hotel-zone alueen hotellissa Cancun Bay resort, joka oli kolmen tähden tai FFF hotelli.

      Sää Cancunissa oli todella vaihteleva, välillä aurinko paistoi kirkkaalta taivaalta ja välillä oli pilvistä. Sattuipa yksi sadepäiväkin myös kohdalle, jolloin vettä tuli kaatamalla.

      Kolmen viikon matkalla kannattaa tehdä jotain retkiä, sillä aika saattaa muuten käydä pitkäksi. Hotel-Zone alue on todella turvallista ja tehty turisteja varten. Todellista Meksikoa hotellialueella ei juuri näe. Ihmiset ovat ystävällisiä ja siellä on vähän sellainen "Hei my friend" -meininki.

      Hotellialueen ja keskustan välillä kulkee useita busseja, joilla on helppo matkustaa. Yhden lipun hinta on 10,50 pesoa ja lipun voi ostaa suoraan kuskilta. Cancunin vieressä on saari Isla Mujeres, jonne voi tehdä omatoimisesti päivä retken lautalla. Saarelle järjestetään myös retkiä niin paikallisten kuin matkanjärjestäjien toimesta.

      Matkablogiini on tulossa juttuja enemmän maaliskuun puolella. Mutta lähiviikkoina julkaisen juttuja jo kiertomatkalta, jos haluatte vilkaista.

      Blogiin pääset seuraavasta linkistä: http://apenmatkat.blogspot.fi/p/matkakohteet.html

      T. Ape The Bloggaaja

      • kohtamennään

        Aivan huippua, kiitos Ape jäämme odottamaan jatkoa :)


    • 17x3

      Kiitos jo tästä alusta, jatka vaan lisää kun sinulle sopii. Toivottavasti "äitisi" ei kiellä kertomasta ihan kaikkea meille ensikertalaisille. ;-)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      245
      16617
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5351
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2537
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      1995
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1736
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      969
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      935
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      28
      838
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      40
      830
    Aihe