Lentomme sisältää pitkän vaihtoajan Reykjavikin kentällä. Saahan kentältä poistua kaupungille?
Pitkä vaihtoaika
Icelander
6287
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mikä estää poistumasta kentältä - tietenkin riippuu minkä maalainen olet. Jos tarvitset viisumin niin et saa poistua kentältä, ellei sinulla ole viisumia.
Reykjavik ei ole Pohjois-Koreassa eikä ryssässä!
Ihan sivistysmaassa sijaitsee,ilman viisumia saa vapaasti matkustaa! Ihan niinkuin kotoisessa Tukholmassakin tai Köpiksessä! Tai vaikka Hampurissa..
Nimimerkille "stuertti".
Riippuu kansallisuudesta pääseekö maihin ilman viisumia.. Älä ole heti noin agressiivinen ja kärkäs. Aloittaja tuntuu kielitaitonsa perusteella olevan suomalainen. Hänen kysymyksestä huomaa että matkassa ainakin yksi tai useampi henkilö. Heidän kansalaisuuttansa emme tiedä ja myöskään sitä tarvitsevatko he viisumin.
Kyllä noita äksyjä riittää. Hyvä, kun joku jaksaa suhtautua heihin aikuisesti. Kiitos siitä NonEU.
Saat poistua, mutta "kaupungille" on aika pitkä matka. Vähän lähempänä on Blue Lagoon -kylpylä, jossa voit käydä virkistäytymässä kuumissa altaissa yms. Toki siihenkin käyntiin pitää olla useita tunteja aikaa.
Saa poistua mutta pitää muistaa takaisin tullessa että turva- ja passintarkastus vie taas aikaa.Koska nehän on käytävä uudelleen poistuessa ns.kansainväliseltä alueelta.