Sinä yli 17-vuotias mies..

99tre

..voisitko seurustella tänä vuonna 16 vuotta täyttävän kanssa. Tämä koskee siis kaikkia 17-30-vuotiaita miehiä. En kyllä usko että täällä pyörii ketään 30-vuotiasta, mutta ajattelin vaan kysyä. Ite en oikein pidä omanikäisistä ja oon saanu semmosen kokemuksen että tosi monet about 18-20-vuotiaat pitää alle 16-vuotiaita lapsina ja "sakkolihana", eikä voi niiden kanssa sen takia edes jutella.

9

144

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 17v

      Kyllä pystyisin mut riippuen tilanteesta.

    • 17vHelsingistä

      Kyllähän minäkin voisin, haluisin vain ensin tutustua paremmin :)

    • Vikavika

      Et pidä omanikäisistäs koska olet 15v. Oottele 2-5 vuotta niin ei omanikäisissä mitään vikaa ole.

      • 52dfg542fd52

        Mutta entä jos hän ei halua odottaa? :)


    • 17ja17

      voisin hyvinkin

    • En.

    • jeejee94

      Täytin juuri 21 ja voisin seurustella. :) En ole ikärasisti. Jos tunteet kohtaa ja luonteet istuu hyvin yhteen niin mikäs siinä. :)

    • lapinlahdenlintu

      Itse 16 vuotiaana mimminä pitäisin aika kieroutuneena jos itseäni yli kymmenen vuotta vanhempi jätkä osottaisi kiinnostuksen merkkejä. Vielä häiritsevämpää olisi jos jätkällä olisi jälkikasvua

    • Itse 21 tässä syksyllä täyttävä, en nyt niin kauhean pahana pitäisi 5v ikäeroa, vastaisin että kyllä voisin iän puolesta. Olen törmännyt suhteellisen moneen tuohon ikäiseen joka osaa olla jo järjissään. Enemmän kuitenkin tuommoiseen päätökseen vaikuttaisi se että minkälainen olet ihmisenä eikä ikä, tarvitsisi tutustua/tuntue paremmin ennen kuin sanoisin että voisin ruveta seurustelemaan.

      Toisaalta myös ei kannattaisi tuota ikähaarukkaa ihan 30v asti lyödä, sanoisin että tuohon ikään ehdoton max 23-24 vuotias eikä siitä vanhempaa..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      87
      3237
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      62
      2957
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2465
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      80
      2293
    5. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      74
      2199
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      2026
    7. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      36
      1753
    8. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1626
    9. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      20
      1613
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1450
    Aihe