Sinä yli 17-vuotias mies..

99tre

..voisitko seurustella tänä vuonna 16 vuotta täyttävän kanssa. Tämä koskee siis kaikkia 17-30-vuotiaita miehiä. En kyllä usko että täällä pyörii ketään 30-vuotiasta, mutta ajattelin vaan kysyä. Ite en oikein pidä omanikäisistä ja oon saanu semmosen kokemuksen että tosi monet about 18-20-vuotiaat pitää alle 16-vuotiaita lapsina ja "sakkolihana", eikä voi niiden kanssa sen takia edes jutella.

9

170

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 17v

      Kyllä pystyisin mut riippuen tilanteesta.

    • 17vHelsingistä

      Kyllähän minäkin voisin, haluisin vain ensin tutustua paremmin :)

    • Vikavika

      Et pidä omanikäisistäs koska olet 15v. Oottele 2-5 vuotta niin ei omanikäisissä mitään vikaa ole.

      • 52dfg542fd52

        Mutta entä jos hän ei halua odottaa? :)


    • 17ja17

      voisin hyvinkin

    • En.

    • jeejee94

      Täytin juuri 21 ja voisin seurustella. :) En ole ikärasisti. Jos tunteet kohtaa ja luonteet istuu hyvin yhteen niin mikäs siinä. :)

    • lapinlahdenlintu

      Itse 16 vuotiaana mimminä pitäisin aika kieroutuneena jos itseäni yli kymmenen vuotta vanhempi jätkä osottaisi kiinnostuksen merkkejä. Vielä häiritsevämpää olisi jos jätkällä olisi jälkikasvua

    • Itse 21 tässä syksyllä täyttävä, en nyt niin kauhean pahana pitäisi 5v ikäeroa, vastaisin että kyllä voisin iän puolesta. Olen törmännyt suhteellisen moneen tuohon ikäiseen joka osaa olla jo järjissään. Enemmän kuitenkin tuommoiseen päätökseen vaikuttaisi se että minkälainen olet ihmisenä eikä ikä, tarvitsisi tutustua/tuntue paremmin ennen kuin sanoisin että voisin ruveta seurustelemaan.

      Toisaalta myös ei kannattaisi tuota ikähaarukkaa ihan 30v asti lyödä, sanoisin että tuohon ikään ehdoton max 23-24 vuotias eikä siitä vanhempaa..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4832
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3952
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3860
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1376
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1334
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      169
      1319
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      558
      1216
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1135
    Aihe