Tuleekohan Volga nimenä taas käyttöön kun Fordin nimi jää vain Amerikassa tehdyille autoille. Olisikohan ihan harkittu kikka kun noi portugalilaiset merkit on saaneet hyvän maineen.
Euro-Fordeista Volgia
Volgford
5
147
Vastaukset
- osssss
Kyllä se on mahdollista mutta ei todennäköistä. Onhan Lada-Toyota jo käytössä.
- oikasu
Renault-Nissan-Dacia-Lada on se totuus.
Toyota tekee yhteistä mallia Peugeotin ja Citroenin kanssa, lisäksi Toyota omistaa Daihatsun. Toyota on USAssa tällä hetkellä eniten valmistettava automerkki (Camry)
- VolgaMondeo
Saako merkkejä jo ostaa?
- JESSSSSSS
Jenkeissä tehdyt AIDOT jenkkiautot ovat laadukkaita ja Portugalissaa tehdyt Volga-Fordit ovat laadutonta kuraa, eivätkä ne ole mitään jenkkiautoja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585070
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544582Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224509Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2961727- 901394
- 791354
- 2281308
- 3061025
- 199940
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50850