UUS TOKMANI

Miten siellä ei isot päättävät elimet huomaa miten kassa akan juoruu asiakaiden kanssa ja kassalla pirun pitkät jonot ei siel viitti ees enään käydä . Aina samat akat kassalla juruu... HALOO TAJUTKAAAAA????
22248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

nuku pääsi selväksi äläkä juopottele enää

Äänestä
  • Oletko sinä juonut jo elämässäsi niin paljon että et enää pysty?

    Äänestä

  • Etkö sä saatanan urpo nää tota tokmanin todellista kassa touhua vai ootko sokee URPO....

    Äänestä

Joka työpaikalla joku aina juaruaa. Taidat itteki olla semmonen.

Äänestä

Jos kassa ei juttele asiakkaan kanssa hän on ylimielinen, asiakaspaveluun kelpaamaton.
Jos kassa juttelee asiakaalle hän on muita asiakaia kohtaan ylimielinen, asakaspalveluun kelpaamaton.
Ota tästä nyt selvää?

Äänestä

Se yks saatana pöllö akka siellä kassalla saa muuten tosiiaan todella pitkät jonot aikaseksi kun ei kuuluis ees kassalle vaan roskikseen jo koko paska akka huutakaa kassalla!!!!!

Äänestä
  • Lähinnä ongelmana on se ettei saada nopeasti toista kassaa tarvittaessa paikalle, kuten Lidlissä

    Äänestä

ota yhteys asikaspalveluun,minä otin kerran kun kassa alkoi aukomaan päätään.tämä kassa erotettiin.

Äänestä
  • Samoin minä. Tämä työntekijä siirrettiin konsernin toiseen liikkeeseen.

    Äänestä

  • Orimattilan Tokmannissa on ihan tosissaan välillä aikamoisia juoruilijoita kassatyössä. Niin nuoria kuin vanhempiakin. Samoin kukaan heistä ei ole ikinä virheen tehdessään pahoitellut asiakkaalle eli sanonut ANTEEKSI. Se on tärkeä sana myöskin kassalla työskenteleville. Myös tuotteiden hinnat ovat liian usein väärin koneella. Kuitti kannattaa aina tarkistaa ja antaa palaute kassalle heti. Yleensä ainakin yksi tuote on väärällä hinnalla. Kannattaisi kouluttaa koko porukka uudelleen ja korostaa sitä asiakaspalvelun tärkeyttä. Koska tosi on, että puskaradiossa leviää niin hyvät kuin myös ne huonot asiat kaikista kokemuksista, joita ostosreissulla tapahtuu. Yritän itse välttää koko puljua viimeiseen asti.

    Äänestä

Mä olen saanut aina hyvää ja asiallista palvelua. Yleensä se on niin, että niin metsä vastaa kun sinne huutaa. Olisko joskus vika asiakkaassakin? Mitä tahansa paskaa ei tarvitse asiakaspalvelijankaan sietää ja asiakkaissa löytyy aina vaan enemmän näitä löyhäpäitä, kuten aloittaja vaikuttaa olevan. Kaikki-mulle-heti ja just nyt ja olen kiinankeisari, jota kaikkien pitää palvoa ja palvella. Mene sinne missä saat mieleistäsi palvelua. Ai niin, mutta sullehan ei riitä eikä kelpaakaan mikään eikä kukaan.
Ja en tiedä kenestä puhut enkä edes tunne ketään siitä kaupasta. Tämä vaan noin yleisesti kaikille niille, jotka vois joskus vilkaista peiliin ja tulla alas pilvilinnoistaan. Ihminen se on kassahenkilökin.

Äänestä

Ilona voi mennä tokkalle kattoo sitä saatanan lässyttäjää sinne kassa jonoon jo ei oo koskaan käynyt siellä ja . Olen ketjun aloittajan ja satojen muiden asiakkaiden kassa siitä kassasta samaa mieltä aina sillä on jonot siina kassalla

Äänestä

Tokmani on kivasti uudistunut. mukavaan asiakspalveluun kuuluukin myyjän ja kasssan jutella aiakkaan kanssa. Tuskin kellään on niin kiirus ettei jaksa hetken ventata kun muut keksustelevat.

Äänestä

tee jotain asian eteen,ei se valittelu täällä auta.

Äänestä

Mene toiseen kauppaan, täällä vapaassa maassahan on vapaus valita ostopaikkansa. Mä en ainakaan tunkis epämiellyttävään paikkaan ja ruikuttais, että kun mä en tykkää, ui ui ui.
Suurin osa asiakkaista tykkää, että kassa vaihtaa muutaman sanan asiakkaan kanssa. Aja vaikka Kärkkäiselle, ei ole pitkä matka ja menee varmaan siinä samassa ajassa kun mitä jonottaisit kassalla, siis sun mielestä oletan.

Äänestä
  • juu samaa mieltä. kantsii mennä muualle eikä aina ruikuttaa. ihmeporukkaa osa orimttilassa kun aina on joku päin pertsettä. kantsii kattoa siihen peiliin ja kysyä iteltään miks mä oon tämmönen?

    Äänestä

  • Vedä sinä saatanan pöölvästi 9mm päähäs ja poistu olasta

    Äänestä

  • Juuri tuollaisia apukoululaisia riittää kuten edellä näkyy.

    Äänestä

  • Aina valitetaan, vali,vali,vali. Jos ei Hennasta niin jostakin muusta.

    Äänestä

  • Tosi on, että moni asiakas tykkää kun kassa vaihtaa MUUTAMAN sanan, ei siis kerrota eilispäivän tai viikonlopun tapahtumia. Mutta sehän on jo ammattitaitoa, että osaa palvella asiakkaita ja sitä ammattitaitoa ei Orimattilan Tokmannin työntekijöillä ole. Sori vaan.

    Äänestä

  • Kyllä Tokmannin työntekijät, kassat mukaan lukien, ovat kivoja ja palvelevat ainakin minua hyvin. Ovat ystävällisiä kaikki.
    Jospa se oma naama onkin aina norsunveellä, niin sen mukaan tietty mennään.

    Äänestä

  • Siinä vaiheessa viimeistään on naama ainankin vaikka minkä örkin veellä, kun ekaks jonotat kassalle kuunnellen samalla, kun juorutaan, huom. ei sama kuin se,että kassa vaihtaa muutaman sanan asiakkaan kanssa, sitten viimein on oma vuorosi,maksat ja tarkistat kuitin,ja yllätys yllätys, taas vaihteeksi on jostain tuotteesta otettu muutama euro ylihintaa. Monesti selitys on se, että voi kun lappu unohtui mutta tarjous päättyikin jo muutama päivä sitten. No asiakkaalla on oikeus saada tuote siihen tarjoushintaan jos tarjouslappu on ollut sillä hetkellä esillä. Myös nuorten asiakkaiden täytyy saada oikeudenmukaista kohtelua,vaikka eivät sitä saa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyrpiintynyt kirjoitti:

Miten siellä ei isot päättävät elimet huomaa miten kassa akan juoruu asiakaiden kanssa ja kassalla pirun pitkät jonot ei siel viitti ees enään käydä . Aina samat akat kassalla juruu... HALOO TAJUTKAAAAA????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu