Adressi 10 000 nimeä rikki !!

Kilpirauhasadressi

Kilpirauhasadressissa on tänään mennyt 10 000 nimeä rikki! Adressi on oikeasti iso! Adressi on yksi kilpirauhaspotilaiden valteista. Kertokaa adressista aina toimittajille, poliitikoille, kansanedustajille, lääkäreillenne.

Tämä on jo niin iso luku, että poliitikkojen on pakko alkaa huomioida kilpirauhaspotilaita!

5

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vertaistukiryhmät

      Voisi olla enemmänkin siihen nähden että pelkästään Facebookin kilpirauhas-vertaistukiryhmissäkin on tuon verran jäseniä. Kaikki eivät halua olla missään tekemisissä yksityisyydensuojaltaan epäilyttävän naamakirjan kanssa.
      Nuo vertaistukiryhmät ovat PALJON parempi neuvojen lähde kuin suomi24

    • 10000_nimeä

      Onko pian Adressilla enemmän allekirjoittajia kuin Kilpirauhasliitossa jäseniä? Kilpirauhasliitto ei mainitse edes Adressin olemassaoloa. Adressi yritetään vaieta kuoliaaksi. Kilpirauhasliitto kokee Adressin uhkaksi.

      • Kilpirauhasliitto on nyttemmin irtisanoutunut epätyypillisistä vajaatoimintatapauksista. Olisikohan hallitukseen päässyt Esa Soppi vinouttanut toimintalinjan vaikka joskus oli ok:
        http://www.kilpirauhasliitto.fi/images/images/kannanotto_nettiin.pdf
        Suomessa levitetyn tiedon mukaan 90 prosenttia "voi hyvin" Thyroxinilla. MUTTA ainakin 90 prosenttia nettikeskusteluista koskee tässä esiteltyä kolmea epätyypillisyyden lajia:
        https://www.dropbox.com/s/opne0u313azv034/Kilpirauhasen vajaatoiminta.ppt?dl=0
        (Terveystieteiden maisteri Anssi Mannisen powerpoint, typoja korjattu ja vähän muotoiltu.)


      • turha_KR-liitto

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      201
      1571
    2. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      981
    3. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      954
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      902
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      61
      866
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      754
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      750
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      339
      694
    9. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      74
      686
    10. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      684
    Aihe