Plim iPhonessa - Facebookissa?

Yht'äkkiä iPhone alkoi plimputtamaan tasaisin väliajoin "plim". Tosi ärsyttävää. Yritin etsiä myös Facebookin asetuksista, mutta en löytänyt sieltä mitään äänimerkki-ilmoitusasetusta. Kiitos, jos osaatte neuvoa, miten tuon saa pois.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei siellä Facebookissa ole pakko olla, se on sen äänimerkki.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Apuvaaaaaaaaaaaaaa kirjoitti:

Yht'äkkiä iPhone alkoi plimputtamaan tasaisin väliajoin "plim". Tosi ärsyttävää. Yritin etsiä myös Facebookin asetuksista, mutta en löytänyt sieltä mitään äänimerkki-ilmoitusasetusta. Kiitos, jos osaatte neuvoa, miten tuon saa pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu