Miettisen Raija vetää

Eläkeliiton muistikerhoa.
12315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Sinnekinkö se meni sohlaamaan?

Äänestä

Muistaakohan tuo vettee...

Äänestä

Hienoa, nyt se sitten nähdään kun vasemmalta aikoinaan loikannut vetää ( sai kuten liberaalikin het hyvät edustuspaikat) yhteistyö pelaa. Mutta onko aate mikä? Koko armaassa maassamme melko sekavaa toimintaa. Kukaan johto tähdistä ei oikein kuosissa saa pidettyy.

Äänestä
  • Tarkoitatko Leskisen Paavoa, Sarkkisen Kimmoa ja Riitta-Liisa Harmoinen Kyllöstä.
    Tosiaan, Leskinen on hallituksessa, vpj ja henkilöstöjaoston puheenjohtaja ja eläkeliiton puheenjohtaja. Sarkkinen on valtuuston puheenjohtaja ja eläkeliiton varapuheenjohtaja ja Harmoinen-Kyllönen aloitteleva Pro Pyhäjärvi ryhmästä loikannut kepulaiseksi julistautunut.

    Äänestä

  • Harmoinen Kyllönen asuu Kalajoella, aloittanut apteekit Himangalla ja Lohtajalla, sieltä asti hoitelee Pyhäjärvisten asioita kaupunginhallituksessa , kirkkovaltuustossa , sekä hoitaa PRO:n lautakuntapaikat lisäksi. Aloitti kaupungin hallituksessa vuoden alusta. Kyllä on kepulla naiset vähissä, kun ensimmäisen kauden loikkari pyydetään hallitukseen, ihmettelen suuresti. Miksi ei Leppäharju, miksi ei Shemeikka, ???? Vai hakivatko tarpeeksi "hiljaista " myöntyvää henkilöä, josta ei ole haittaa poikien pyrkimyksille. Ihmettelen, miksi aloittava yrittäjä otti näin suuren kakun, yrityselämä vaatii ainakin alkuun kaikki voimavarat.( Kokemusta on. )

    Äänestä

Leskisen Paavo on kirjoittanut , että Eläkeliitossa on ainakin 600 jäsentä. Ihanko demareiden
miettisen piti tulla avuksi. Ei se jäsenmäärän suuruus, vaan sen toimintakyky ja halu. Kahvipaketilla saatuja tilastoja ja johdolle piiirikunnallisia paikkoja. Sehän on selvä. Aikoinaan sanoivat, että keskustassa on maatalojen lehmätkin kirjoitettu Pyhäsalmen osastoon jäseniksi

Äänestä
  • Uskon, että sata varmasti kaikki kantakirjalehmät ovat saaneet
    jäsenkirjat kaulaansa. Tuo oli todella hyvä huomio.
    Ei täällä ole edes niin paljon ihmisiä, että Eläkeliitossa täyttyisi kerrottu jäsenmäärä. Höpö, höpö juttuja.

    Äänestä

Siinä oli varmaan kirjoitusvirhe. Onhan karaoken vetäjiä nuorisoseuran kepulaisissa. Lamminahon mainitakseni ja mites on Konolan Pekka.

Äänestä

Mitä sillä on väliä kuka dementikoille päiväkerhoa pitää.
Ei nyt aleta hiuksia halkomaan ja höpötyksiä latelemaan.

Äänestä

kyllä sillä on, koska nämä politiiset vetäjät ovat parhaimmillaankin aivopesutöissä. harjoituttavat dementikkojen muistia muistamaan valitun "harmaan sumumustin "-mukaan.

Äänestä
  • Hyvä kun on löytynyt vetäjä.

    Äänestä

Turhanpäiväistä touhua, eikö täällä keksitä mitään fiksumpaa ja
ihmisisille enemmän hektisiä hetkiä.
Kuollutta koko vouhotus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yhteistyötä kirjoitti:

Eläkeliiton muistikerhoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu