mitä sen on väliä

rakastan ja rakastan , mutta kun hän ei rakasta minua , niin mitä väliä.
11170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Olen tunnistanut sut. Jos oisit etes vähentänyt juomista, niin asiat ei ois tässä mallissa. Sä rakastat enenpi alkoholia kuin ketään muuta piste

Äänestä
  • olet oikeassa tuossa viimeisessä lauseessasi.

    Äänestä

  • juoppomikäjuoppo kirjoitti:

    olet oikeassa tuossa viimeisessä lauseessasi.

    Sääli. Sä oisit rakastettava ihminen selvinpäin. Harmi että alkoholi teki susta sekopään.

    Äänestä

  • kunpa hän voisi koko sydämen voimista sanoa tuon , mutta minä rakastan alkoholia. mutta kun en tunne häntä enkä tiedä häntä ja kaikki on niin sekavaa , vaikka välillä tuntuu että kaikki on niin selvää niin sitten hetken päästä kaikki on sekavaa ja minä olen vainoharhainen ja haluaisin vain häntä rakastaa.

    Äänestä

  • mutta sitten toisaalta mitä minä tunnen , tuntee hänkin , eli tunne on molemminpuoleinen. sen tietäminen helpottaa koska järki , eli hänkin on välillä varmasti vainoharhainen ja mustasukkainen ja saa ollakkin :D eikä hänkään pysty tunteitaan pakoilemaan koska en minäkään , kuulostan itsekkäältä mutta mitä väliä , tunne on ja pysyy molemminpuoleisena :D

    Äänestä

  • juoppomikäjuoppo kirjoitti:

    mutta sitten toisaalta mitä minä tunnen , tuntee hänkin , eli tunne on molemminpuoleinen. sen tietäminen helpottaa koska järki , eli hänkin on välillä varmasti vainoharhainen ja mustasukkainen ja saa ollakkin :D eikä hänkään pysty tunteitaan pakoilemaan koska en minäkään , kuulostan itsekkäältä mutta mitä väliä , tunne on ja pysyy molemminpuoleisena :D

    Vähennä sitä kaljaa nainen.

    Äänestä

  • Olet oikeassa tossa tunne asiassa.

    Äänestä

  • MÄ ainakin loukkaantuisin noista sanoistasi

    Äänestä

Yhdelle toiselle.. Tunnetko nyt.

Äänestä

Juu Kannattaa suunnata rakkautensa silloin muualle....

Äänestä

Romantiikka ja intohimo ei ole rakkautta. Ne on vain pieni osa sitä. Eikä ollenkaan se ydin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juoppomikäjuoppo kirjoitti:

rakastan ja rakastan , mutta kun hän ei rakasta minua , niin mitä väliä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu