Negatiivinen kokemus,koneasennus Hannula Raisio

maxsell

Hannulassa oltiin tosi mielin/kielin kun autoni sinne vein.Sanoivat,kun ei ole kiire,auto voi seistä pihassa ja kun heille aikaa jää korjaavat autoani. Näin tulee kuulema halvemmaksi.Lasku tuli ja oli kuitenkin veloitettu listahinta!Auto seisoi siellä 1,5 kk.
Auton mittaristo lähetettiin Vaasaan korjattavaksi,veloitettiin 220€ laskussa,heidän!Lasku oli tulostettu,ei mitään dokumenttia mittarikorjaamosta rahtikirjoja. Mittari ei edelleenkään toiminut. Pyysin alkuperäistä laskua mittarikorjaamosta,sitä ei voitu antaa! Näinollen minun pitäisi uskoa heidän lähettäneen sen korjaamoon,ilman mitään dokumenttia! Tuntuu,että on huijattu,hatusta vedetty hinta. Onko mittari edes käynyt korjaamossa? Rahaa meni satoja euroja ja auto ei tullut kuntoon!

8

5381

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • h.esu

      oliko vaasalaisen mittarikorjaamon nimi vekatronics?

    • Epäilevä

      Oletko reklamoinut asiasta ko. liikkeeseen vai huuteletko vain täällä?

    • ataaff

      Vie se autos sinne liikkeeseen takas ni lähettävät sinne vaasaan sen mittariston, ei pitäis sulle tulla mitään kuluja siitä. Tai ehkä postimaksut.

      • jojovain

        Jaa korjaamon omistajako se tänne saapui?


    • kettuuntunutasiakas

      vaasan vekatronics iin ei kannata mitään viedä, äijä puhuu ummet ja lammet kuinka helpoo kaikki korjaus on, totuus vaan ihan toinen! omaa abs yksikköö ei saanu kuntoon vaikka lupaili että pikku juttu, ei meinannu edes avata sitä ennen kuin hoputti, ennen se boksi toimi useinmiten nyt ei ollenkaan, että se siittä. älkää vaan menkö sinne, rahat menee vika vahvistuu

    • Anonyymi

      Tosi hyvä korjaamo ja palvelu.

    • Anonyymi

      Negatiivinen kokemus.
      Vein Volvoni määräaikaishuoltoon keväällä 2022 Koneasennus Hannulalle Raisioon. Ehjä vuosimallia 2018 autoni alkoi reistaamaan huollon jälkeisellä kotimatkalla ilmoittaen moottorin vikaan viittaavaa merkkivaloa. Siitä alkoi edestakasin ajoni Raisioon, auto vaan ei tullut kuntoon ja tunarointi jatkui.
      Jos haluatte ehjän autonne hajalle ja stressiä elämäänne voin suositella lämmöllä Hannulaa, ne saatte heiltä taatusti!

    • Anonyymi

      Negatiivinen kokemus.
      Vein Volvoni määräaikaishuoltoon keväällä 2022 Koneasennus Hannulalle Raisioon. Ehjä vuosimallia 2018 autoni alkoi reistaamaan huollon jälkeisellä kotimatkalla ilmoittaen moottorin vikaan viittaavaa merkkivaloa. Siitä alkoi edestakasin ajoni Raisioon, auto vaan ei tullut kuntoon ja tunarointi jatkui.
      Jos haluatte ehjän autonne hajalle ja stressiä elämäänne voin suositella lämmöllä Hannulaa, ne saatte heiltä taatusti!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3623
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2459
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      36
      2304
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      2067
    5. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      43
      1572
    6. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1539
    7. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      14
      1342
    8. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      127
      1302
    9. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      266
      1285
    10. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1275
    Aihe