Uusi Pemppu

Uusi Grand Tourerin ulkonäkö, maskia lukuun ottamatta, on melko tarkasti kopioitu Kia Ceed farkusta ja Kia Carensista. No, onhan Kian muotoilu Peter S:n tiimin takuutyötä. Peterhän sai kovan maineensa jo Audilla työskennellessään. Hieno vaihtoehto Pempulta tähän segmenttiin!
368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lienee kyseessä Mini valepuvussa. Että se siitä.

Äänestä
  • Kovin kehuttuja on molemmat ja Bemarin tekniikka molemmissa.

    Äänestä

  • etuvetoTulee kirjoitti:

    Kovin kehuttuja on molemmat ja Bemarin tekniikka molemmissa.

    Etuvetoko Pempun tekniikkaa? Entä 3-sylinterinen moottori? Kallistuisin enemmän tuohon mainittuun Miniin tekniikkojen ja alustankin suhteen. Voihan tuo olla uusinta uutta Pempun osaamistakin. Ulkonäköasiassa olen täysin samaa mieltä, se on kopioitu Kialta. Hienohan tuo on, taattua Peter S:n tiimien osaamista. Audikin sai muotonsa samasta kynästä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pemppumodel kirjoitti:

Uusi Grand Tourerin ulkonäkö, maskia lukuun ottamatta, on melko tarkasti kopioitu Kia Ceed farkusta ja Kia Carensista. No, onhan Kian muotoilu Peter S:n tiimin takuutyötä. Peterhän sai kovan maineensa jo Audilla työskennellessään. Hieno vaihtoehto Pempulta tähän segmenttiin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu