AMD Radeon 7700, ja kaksi 24''FULL HD näyttöä

Mulla on nyt kaksi 24'' FULL HD näyttöä, ja toinen näyttö ei näytä HD olevan, ja paikoin blurraantunut, jättää tollasen rakosen eli ei täytä näyttöä kokonaan, luulisin että kuitenkin näytönohjaimessa riittäisi potkua näyttöihin? ohessa kuva muistista yms
http://gyazo.com/7edee472605cb779032ef58539957e97
2255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

laitan ruudulle mustan neliön, näkyy vihertävää, sekä mustia poikki sekä pystyraitoja, kuvan ollessa jokin muu kuin pelkästään tumma tausta, ei näy mitään

Äänestä

Kuulostaa siltä, että näytönohjain on rikki. Kokeilepa sellaista, että laitat korttiin kiinni pelkästään sen näytön, missä nyt näkyy kuva, mutta kytket sen siihen näytönohjaimen ulostuloon, jossa nyt kiinni olevassa näytössä on ongelmia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eeeppienenn kirjoitti:

Mulla on nyt kaksi 24'' FULL HD näyttöä, ja toinen näyttö ei näytä HD olevan, ja paikoin blurraantunut, jättää tollasen rakosen eli ei täytä näyttöä kokonaan, luulisin että kuitenkin näytönohjaimessa riittäisi potkua näyttöihin? ohessa kuva muistista yms
http://gyazo.com/7edee472605cb779032ef58539957e97

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu