Kannattaa tulla ajoissa kentälle.. Otin selvää Helsinki- Vantaan lentokentältä että kyseinen lento kyllä lähtee klo 22:55 mutta, se menee Turkkiin Alanyaan.. eikä ole jatkolentoa tiedossa kyprokselle!! Tämä kyseinen lentoyhtiö jolla meidän on tarkoitus mennä, aloittaa toimintansa vasta 14.2.. että kannattaa varautua viivästyksiin.. muutenkin hämärää toimintaa eikä kysymyksiini ole enää vastattu matkanjärjestäjän toimesta.. Eikä groupon tietenkään tiedä mistään mitään/ota kantaa asioihin. Saa nähdä mitä tapahtuu..
Huom!kaikki 15.2 groupon kyprokselle lähtijät
8
884
Vastaukset
- HÖH
Kuulostaapa oudolta. Tarkistin muuten juuri Finavian sivuilta että kyseinen lentoyhtiö aloittaa lennot 14.2 Helsingistä Antalyaan (AYT). Niin kuin lentolipussakin on ilmoitettu välilaskusta Antalyaan, ja ettei koneesta saa poistua välilaskun aikana. Pakollinen välilasku Antalyassa johtuu siitä että suoria lentoja Ercaniin ei ole kuin Turkista. Ercan ei ole ns. "International airport". Näin oli viimeksi kuin lensin Helsingistä. Lento oli ensin Helsinki-Antalya, ja välilasku kesti Antalyassa noin 45 min jonka jälkeen lento jatkuin Ercaniin. Eiköhän se toivottavasti ole myös nytkin näin.
- matkalle10
Outward Flight TWI178 Helsinki (HEL) 15.02.2015, 22:55 - Ercan (ECN) 16.02.2015, 04:50
Return Flight TWI177 Ercan (ECN) 22.02.2015, 16:10 - Helsinki (HEL) 22.02.2015, 22:05 - HÖH
Kyllä lennot Helsinki-Ercan....ja lisähuomautuksena Tailwind Airlines- touchdown in AYT, not allowed to leave aircraft. Sama huomautus kun viimeksi matkustin , erona tietysti että lentoyhtiö oli Onurair.
- keltanokka123
hyvä että tuli selväksi ensi kertaa lähössä ulkomaille! niin tuli kauhee stressi koko hopmmasta kun helsingistä sanottiin että lento ainoastaan turkkiin eikä muuta..
- HÖH
Uskon että voit olla huoleti. Tuonne Pohjois-Kyprokselle kun ei tosiaan kansainväliset lennot voi lentää suoraan. Virkailija oletettavasti kertonut sinulle ainoastaan lennon ensimmäisen määränpään eli Antalyan vaikka loppullinen määränpäähän on Ercan. Näin olettaisin.
- Ritane
Meillä sama juttu viime maaliskuussa Grouponin matkalla, välilasku ja koneesta ei poistuttu, yli puoli tuntia odotettiin ja sitten jatkettiin samalla koneella Erganiin - ja näin sitä on selitetty kuten höh sanoi.....joten uskon minäkin, että näin on tälläkin kertaa - ja se ei ehkä näy Suomen päässä.....
- Jeesvaan
Varmaan jo tiedätte että ei tule matkaa kun meni konkkaan koko pulju ..
- AhIhanaa
Kiitos vastaukseksi, lähtö neljän lapsen ja aviomiehen kanssa kanssa kohti Salamis Bay hotellia All inclusive tarjoilua on huippua, rakastan astua valmiiseen pöytään. Tosi ihanaa irtautua arjesta, varmaan satasella pärjää siellä viikon, jos jossain museossa vielä pyörähtää!. Kiitos Groupon ja internatiolal.no, että teitte sen mahdolliseksi!!! Kiitän Teitä sydämestäni!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1885101- 181792
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka631636Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1271517Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s101497Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit511175Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961084Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249307980- 196945
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7840