Ajattelin että voisiko tuohon Metsäsaarentien ja Pajulinnuntien risteykseen tehdä pellolle,tuonne Keskuslaitoksen puolellelle,rekkaparkkipaikan.Kun se tie ei muutenkaan ole leveä ja asutusta tulee lisää,niin liikenne sujuisi paremmin.Kun siinä nytkin on jo rekka ,milloin "nuppi" tankki ja toisella kertaa vielä lisätankki.Jos vielä tulee lisää rekkakuskeja alueelle,niin sitten on tienvarsi täynnä isoja autoja !.Ja jos sattuisi vielä olemaan öljyauto,niin mitäs sitten jos sattuisivahinko ja tämän pitäisi kai olla pohjavesialuetta!.Niin ,että ihmettelen ,että ei tänne rakenteilla oleville tonteille millään isoilla autoilla pääse tavaraa tuomaan,kun rekka voi silloin olla edessä!.Joten asialle jotain pitäisi tehdä.
Rekkaparkki.
8
320
Vastaukset
- Niinjoojoo
Jospa ne rekkakuskit itse rankentaisivat pihalleen parkin. Eihän muutkaan työläiset rakennuta muiden kustannuksella tiloja työkoneilleen. Rekkakuski voisi jättää sen rekkansa firman parkkipaikalle ja jatkaa omalla autollaan kotiinsa.
- Niinjoojoo
Niin ja voisi ajatella näinkin:
Rakentaisin talon, mutta säästääkseeni kuluja, jättäisin täysin parkkitilat pois, Talon valmistuttua perheen autot pysäköitäisi strategisille paikoille, niin, että muu liikenne olisi mahdotonta. Voisiko tällä tavalla kiriistää muita maksamaan minulle rakennettavan parkkipaikan?
Entäs:
Miksi monet rekkakuskit pysäköivät autonsa tai jättävät kärrynsä bussipysäkille, vaikka pysäkille saa ainoastaan pysähtyä jättääkseen matkustajan? Ja miksi ei poliisi sakota, vaikka näkee varmasti näin tehtävän?
- onkin
Niinpä
- nostan
Ylös
- söly
.........
- joohhhhh
Ok.
- Hmmmm
Saako pohjavesialueelle rakentaa rekkaparkkeja?
- yn1
?????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1827712Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1415302Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa
Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/704103Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y572803- 2802418
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu1332336Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5742148Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont782126Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat
Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi81790Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.571176