Ilkeilyä vanhempien suusta

En ole ollenkaan tyytyväinen nykyisiin huonejärjestelyihin. Kun seurailee huoneissa olijoita, muutamassa huoneessa on porukkaa tupaten täynnä, ja muut huoneet ammottavat tyhjyyttään. Nytkin vanhat 50 mummolahäiriköt päivystävät vanhempina viisaita ja samat ilkeilyt jatkuu. Kaiken maaliman kukkatarhat ja vuoristot pitävät toisia pilkkanaan, 40 telaketjut kantapäillään. Ei kunnian kukko lauleskele nyt.
47128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 47

Vanhimmat

Yks vanhimmista ja viisaista sanoi näin:
"tää chatti on kuin miljoonalaatikko: ruosteisia ruuveja ja muttereitta täynnä"

Äänestä
  • Toiset vanhimmista sanoivat näin:

    "ootko koettanu hiipivään hulluuteen mustaherukkamehua, se auttaa

    haha varastit mun jutun

    oiskin hauskaa, jos Smiini ja 4kkis olis sukua toisilleen

    Taas kirjoitat minun juttujani. HYI sinua. Olet melko sairas!"

    Äänestä

  • Eräs lähettää sätissä savumerkkejä: Tämä on tarkoitettu Suomi24 ylläpidolle jos näette tämän kun te ette tee ton terin kohdaa mitään n niin kyllä mä teen mun ei tarvii soittaa kun yksi puhelu niin pertti_57 taru on lopullisesti loppu"

    -----voi jestas, pitääks tää ottaa noin vakavasti

    Joskus tuntuu tosi oudolta, kun itse on ilmeisesti onnistunut sijoittamaan ruksit oikein
    ja ylellä näkee, että riidellään, muttei tiedä miksi.

    ei näy ruudussani juuri koskaan häiriköt

    joku huutaa isoilla " USEAMOIKIN HULLU IIKKEELLÄ!"

    Jos laittaa isojen kirjaimien eston sätissä , sitten ei nää yksinäisiä suukkojakaan, jotka itselle osoitetaan, harmin paikka.

    mäki oon positiivine jos mua ei ärsytetä mut oon aina valmiina ..vetää turpii jos tarvii

    "Minä saan täällä vaan joka päivä ottaa vastaan teidän paskan ja loan niskaani" - eräs jupisee

    Vanhimpien ja viisaiden iloinen sunnuntai päivä menossa

    Äänestä

  • jokapäivä tarvii tuon sairaan hullun Perri_57 kirjoituksia täällä katsella

    jokin hyvä vinkki ettei tarvii sen sairaan pertti_57 kirjotuksii kateela ku ei sitä ehi ruksimaan

    Chatin sairaaloisin häirikkö kukassa ruksittu joka aiheutti ekulle porttikiellon tänne
    että kiitos vaan mikälievammainen ämmä toi smiin kakassa

    Äänestä

  • Seurasin illalla tätä kukassa olevaa nikkiä tarkoituksella, hän koko ajan hätisteli pois kaapistaan *näköolioita*. Miksi hän ei ruksi, jos häntä häiritsee aina sama nikki kaappiin, niinkuin kertoi siinä. Hän haluaa vain itselleen julkisuutta, miten hänelle on nyt sanottu. Kun kukaan ei sano mitään, n iin hän keksii loput eli nämä kaappijutut. Hän miljoonien nikkien nainen ja vielä vippiä k antaa jalosti hiuksillaan. Hänen häiriköinti ei ole loppunut sätissäkään, vaikka luulen että vipin antoivat sitä varten, jotta olisi hyvä käytös :D. Illallakin hän selvitteli jollekin tuoksuvalle vatulle jonkun yks elämää kaapissaan, koska vattu vastas muistan toki hänet täältä. Näin se juoru pyörii........loput varmaan kuopion torilla

    Äänestä

  • Täysin samaamieltä kanssasi. Tuntuu kummalliselta, että Vanhimmatsivustoilla kantaa sellaisetkin henkilöt kruunua, jotka eivät käytöksensä puolesta ainakaan täytä kriteerejä, kruunun saamiseksi. Tainnut luotseilla ote lipsua.
    Vanhimmathuoneessa on käsitys, että kruunun saa automaattisesti 6kk sättäilyn jälkeen, kunhan on minuutteja. Näin se ei suinkaan ole.

    Ruksi on hyvä, muttei 100% pitävä.

    Äänestä

  • Kyllä edelliset kirjoittajat ovat oikeassa. Vuosia ja vuosia jatkunut tämä nahina. Totuus on kuitenkin se, että aina samat ovat asialla. Sieltä saa luotsit poistaa häirikkönikit, jotka tekevät ja tulevat uudelleen. Kuitenkin heilläkin on sanomansa. Nämä vakkarit, jotka vuosia jo tuota palstaa johtaneet kukkanen mukaan lukien, niin he voisivat joskus mennä itseensäkin. Huomasin eilen, miten syyteltiin, kun minun tiedot ovat vuotaneet fbstä chattiin. Miksi annatte fb osoitteen sellaisille jotka vuotavat ihan oma vikanne. Ihmisen pitää olla luotettava, jota todellakaan nämä vanhat chattarit ei yksikään ole. Juorukerho toiminut ja toimii edelleen.

    Ylläpito varmaan haki uudistusta tuolla, että sotketaan huoneisiin eri ikäisiä ja saadaan asiat rauhoittamaan, Kattia kanssa, eikun pahemmaksi menee. Viisas ihminen katoaa chatista omaan elämäänsä, eikä muistele ketään sieltä, näin olen kuullut noilta nuorilta. Minun kiinnostus on vain siinä, löytyykö asiallista keskustelua , sitä siellä tosi harvoin löytää.

    Luulisi ihmisillä olevan ajankohtaisia asioita juteltava, mutta näillä on vaan viinanjuonnit ja toisten ihmisten seksielämä sekä arvostelut miksi naimisissa oleva käy chatissa. Aika vähissä on ajatukset. Syytellään nikkejä juopoiksi ja nimetään nimeltä ketäkin joksikin ja ei taida osua aina kohdalleen edes. Inhottavaa katsoa sen kerran kun siellä käy. Eilenkin illalla vilisi liuta nikkejä ja nimiä, kuka on ketäkin, voi raukkoja totean vain.

    Menkää kevät hangille hiihtämään, nauttikaa kauniista Suomen luonnosta joka teillä siellä on.

    Äänestä

  • Miksi puuttua joka hemskatin juttuun oli sitten kakkara, kukkanen tai rukkanen, ihmettelen vakkareiden tapaa omistaa sättiruutu. Ei normi-ihminen puutu joka lauseeseen, minkä näkee ja toista sitä seuraavaa 10 vuotta. Omituista, etteivät ihmiset enää osaa keskustella.

    Äänestä

Vanhimmat ja viisaimmat - yöllistä satoa

---mielestäni kaikki nää "kuka kenenkin kaa on" on murkkuikästen mielikuvia.. täällä mummot miettii omalla kaakatuksellaan samaa ja yrittävät saava murkkuhehkua mieleensä

--ei murkkuhehkuu vaan mulkkuhehkuu saahaan myö, vanhana se nammii onkin --- on se niin ihanaa kun ei seksi kuole vielä täs 88v iässäkään ---- naisella pelittää aina miehillä vaikeampaa

---ihme porukka, omaa sellaista, viittiikö täällä kukaa muu olla kuin vakio tuuppaajat

Että tähän malliin tällä kertaa

Äänestä
  • Perusnimittelyä Chat-Viisaimmissa:
    olet niiin maalainen ettet suvaise kuin naapurin jussin lähellesi...sen olen useasti täällä huomannut, erittäin kärkäs arvostelemaan oli he sitten ketä tahansa

    joskus on vaan kiva provosoitua provosoitumisen vuoksi

    ei viitsi kaikesta hermostua

    Äänestä

  • """minulla on varmaan enempi ystäviä livessä kuin sulla sidottuna sinne peräkamaariisi"""

    Äänestä

  • tää tais mennä nyt niin tylsäksi tää sätti
    kun päätähti poistui näyttämöltä,
    taidan minäkin mennä tuonne jäälle käveleen ja
    ilmoitan heti että jää kestää jos joku hyvillään että uppois nyt sinne
    kannattaakin laittaa aina ylelle feikin törkeät lauseet
    onneks tääl on viisaat , aina tulee oikee vastaus ku pyssyn suusta

    Äänestä

  • tuotäa ämmää on mukava kiusata lyödä sitä hänen 0milla aseillaan....hameella korville
    ja miinis tunnusti tykkäävänsä kiusaamisesta..kamalaa

    Äänestä

  • Mummoilla on aikaa kiusata ja etenkin halua.

    Äänestä

Vanhimmat huoneessa tällä hetkellä 60 keskustelijaa, joista 25 poissa : näistä poissaolijoista 6 vip-keskustelijaa. Tunnin roikkuvat offlinessa. Huoneen ollessa täysi vipittömät soittelee ovikelloa tuntikausia, kun toiset seisottaa nikkiään poissaolo jonossa.

Äänestä
  • 32 ofline- poissa - 12 v.i.p roikkumassa kellarissa
    huoneessa - yhteensä viisaita ja vanhimpia sattailijoita 70 kaikkiaan

    Äänestä

  • Tämä sivustoilla jäsenten poissa tilassa roikkuminen on todellakin typerää. Henkilöt jotka haluaisivat kirjoitella eivät pääse huoneeseen. Tietenkin on valittavissa Vanhimmat 2 tai 3 sivukin, missä myös voi keskustella. Tämä ongelma on kaikissa täysissä huoneissa. Mielestäni poissaoloaikaa pitäisi lyhentää. Jollei henkilö kirjoita vaikka 5min hän lentää huoneestaulos.

    Tähän roikkumisasiaan ainoastaan ylläpito voi tehdä muutoksen. Tämä olisikin yksi korjauskelpoinen asia, jota kannattaa ylläpidon taholta miettiä.

    Äänestä

  • Roikkuvat jäsenet kakkos ja kolmoshuoneeseen pitämään nikkiään näkösällä, ja vipit pois odottelemasta, vippi järjestelmä on jotenkin aikansa elänyt, kulahtanut.

    Äänestä

Kukka tarhassa tapahtuu osa 6969

ymmärrätkö että tämä on sitä keskustelua,
mikä on tämän sivuston tarkoitus

mistähän noita höpöjä sikiää

ikävää,
että tuo yksi aina haluaa pilata keskustelut,
onko se kateus, kun itse ei saa keskustelua aikaan

emmää kyllä ymmärrä tota itteriittosuutta

jokaisella on oikeus täällä kirjoitteluun,
ei pidä alistua chatin kiusaajan ja huutajan armoille

miksköhän miinan pitää noit nikkei arvuutella kun ain on vääräs

Äänestä
  • Vanhimpien viisauksia:
    .....eihän täällä uskalla sanoo että juo mitään, kohta on alkoholisti, Mua sanottu tääl aina juopoksi

    Äänestä

  • Kukkaset taas asialla:
    olen huomannut sen
    ettei täällä sais jutella kuin yhet ja samat kuppikunnat vaan
    ja jos meitä ei ole huolittu niihin ,niin silloin meillä pitäis olla suut kiinni

    vaan mepä puhutaan saa kuppikunnat yrittää mitä tahansa

    miksköhän toi jasiini vetää mua juttuihinsa vaikken oo ikinä sen kaa jutellu

    nyt kakkis sua nuolee
    kyllä ne osaa jotkut naisetkin haukkua ja olla ilkeitä selkään puukottajia
    jos on jo ikivanha mummo, ni se on vaikee löytää täältä yhtä vanhaa vaaria..jos liene mahdotonta

    sinunkin kannattaa tukkii se hampaaton suu

    "hani, ukassa ja lina"?? Miksi te ilkeilette kaikille naisille. Eikö voitaisi kaikki olla ihan kavereita.

    Äänestä

Lasten tarhassa tapahtuu osa 6969

ymmärrätkö että tämä on sitä keskustelua,
mikä on tämän sivuston tarkoitus

mistähän noita höpöjä sikiää

ikävää,
että tuo yksi aina haluaa pilata keskustelut,
onko se kateus, kun itse ei saa keskustelua aikaan

emmää kyllä ymmärrä tota itteriittosuutta

jokaisella on oikeus täällä kirjoitteluun,
ei pidä alistua chatin kiusaajan ja huutajan armoille

miksköhän miinan pitää noit nikkei arvuutella kun ain on vääräs

Äänestä
  • !!!!!!! Miksei kukaan tee mitään asian suhteen!!!!!
    miksei luotsit pyydä tolle pertti 57-nikille käyttökieltoa chatissa?

    Äänestä

  • Taatusti osa luotseista on ilmoittanut pertti_57 käytöksestä ylläpidolle, niinkuin jotkut chat henkilötkin. Onhan tuo ikävää kun hänen käytöksensä on jokapäiväistä törkyn huutelua, ja se kohdistuu kehenmilloinkin.

    Jos ylläpito poistaa nikin, hän kehittää toisen. Tästäsyystä mielestäni ylläpidon pitäisi ottaa järeämmät konstit käyttöön. Ruksimaan ei todellakaan ehdi. Myöskään tämä henkilö ei ole Vanhimmatsivustojen ainut häirikkö.

    Totean tähän lopuksi. Näitä häirikköhenkilöitä tulee aina olemaan, yksi poistetaan tulee toinen tilalle.

    Äänestä

  • Chat - sivustot muutenkin tuntuu kuolevan tylsyyteensä tai ylilyönteihinsä,
    normaalia keskustelua ei huoneessa ole.

    Äänestä

  • Huomenta! Kyllä punaisella kerrotut on pysyttävä kahdenkeskisinä
    eikä niitä asioita yleen mitä on privassa jonkun kanssa jutellut

    ihmisillä on sellainen inhoittava piirre, että valitaan joku "sylkykupiksi"!

    Luotsi muka ohjailee tätä meininkiä, kuitenkin jakelee vaan banneja kuten enstiset sefut
    jotkut vaan tuntuu "kostavan" toiselle paljastelemalla niitä punasella puhuttuja siten jälkeenpäin yleen

    luotsi on kuin lastentarhaopettaja, sellanen tulee mieleeni

    häiriköt yleensä eniten valittavat luotsien toimista
    kaik luotsit eivät edes ole tehtävinesä tasalla

    eipä pitäisi levitellä juttuja mitä kaapissa puhuttu ja piste.
    ainahan se on ollut niin.Joku heittää sen ekakiven, uskaltaa muutkin henkilöt ruveta kivittämään. Suinkaan ei kaikki.

    Äänestä

Tosi turhautuneita, vihaisia, katkeria, uteliaita, juorukelloja:
aiheet: kävin ulkona, veskissä ja kahvilla- väki.
ja siinä on vanhimpien viisaus.keskus: hyvä että rakko sentäs toimii.

Äänestä
  • jossain määärin mua vieman hituttaa,
    et täst on tullut ihan vaari/mummo- tasoinen chattihuone..,

    Äänestä

  • Vanhimmathuone on juuri tarkoitettu Vanhemmille. On aivan normaalia että joukossa on useita muoreja/vaareja ja heidän jutustelu on erinlaista, kuin joukossa olevien nuorten/aikuisten jutustelu.
    Jos sivun jutut ei kiinnosta voi aina siirtyä muualle.

    Äänestä

  • Siellä vaan on aina sama mummokööri joka puuttuu muiden juttuihin ärsyttävästi.
    Eikö mummot osaa olla puuttumatta muiden keskusteluihin vinoilematta?

    Äänestä

--------------
toi yks vanha mummo ottaa kaiken itteensä ja luulee et aina tarkotetaa sitä
Tuo maitsemasi kyllä elää ihan omissa maailmoissaan ja puhuu mitä sattuu,,,
eihän täällä voi luottaa mihinkään
ihan huuhaa juttuja noi
joo parhaimmillaanhan se menee niin että kertoja uskoo itsekin,
sitä taidetaan nimittää mytomaniaksi
mua ärsyttää mummot jotka ottaa täällä kaiken vakavasti
Ei kai täällä tarvii kaikkea vakavissaan ottaa, muttei tarvii suoraan valehdellakkaan.
Alkaako nää mummot änkeröimään täällä vastaan
--------------

Äänestä
  • Patolookinen valehtelu on arkipäivää sätissä, ja kaikki uskovat parhaimmat vitsit totuuksina, narsisti-sanaa ruokitaan ylellä.

    Äänestä

jotenkin uskomatonta et vakkarijengi viettää täällä elämänsä, ihan sama milloin käyn kurkkaamassa
joka jumalan aamu
jollain taitaa olla aamulääkkeet ottamattta

Äänestä

Eihän sinne huoneeseen edes pääse kun se on aina täynnä, vakkarit ahtautuu varmaan samaan ykköseen aina?

Äänestä

Keskustelua ylellä Vanhimmat huone iltapäivällä.
peniksiä on kahdenlaisia, osa suurenee erektiossa ja osa on jo lähes valmiiksi sen kokoisia kuin erektionkin aikana. 79% peniksistä kuuluu siihen ryhmään jotka kasvavat erektioss. onkos tää sex chat? kiinnostunut ja kiinnostunut, 34 senttiä on todistetusti mitatuin pisin peenis. *räplää pillua chattimon lattialla* noi on sex chatin juttuja tai yksityisesti. Tämä melkein kaikki, erään kruunupään kirjoittamana, 2 kommenttia erään muun henkilön. Tällaiselle henkilölle on sitten myönetty kruunu. Voi elämän kevät.

Äänestä
  • Eikös huoneessa juuri ole se vanhimmat huoneen eroottisin mummo, jota kaikki nuoret miehet haeskelee?

    Äänestä

  • Vanhimmat sivut ei todellakaan ole tarkoitettu, sex seuran hakemiseen. Sexistä juttelukin pitäisi tapahtua yksityisesti, ei yleisesti.
    Sex huoneet on sitävarten, missä voi puhua sexistä.
    Kannattaa lukea suomi24 chat säännöt ja myöskin noudattaa niitä.

    Äänestä

  • Vanhimmat ja viisaimmat huone on melko järkyttävä, sisältö ihan kauhea.
    Eikö sinne löydy ketään vanhimpaa, joka ei olis dementoitunut muumio?

    Äänestä

Kannattaa todella seurata siellä tiettyjen kakkarakukkasten toimintaa: heille on varmaan iskoistunut päähänsä, että he omistavat keskustelutilan kokonaisuudessaan. Eihän sinne uskalla mitään ees sanoa, kun tämä mummomafia iskee kimppuun.

Äänestä
  • kukilla on valtava vaikutus hyvään mieleen - miehet!
    pitääx sitä olla suhteessa, jos yksinkii hyvä.
    ei ole yhtään pakko olla suhteessa, jos ei halua.

    Sinkkunaisten kannattaa katsella itseään hitusen nuorempia miehiä sillä silmällä.
    Miehet kun kuolevat nuorempina.

    toisen kans sitä mukavampi ollakkii, mukko ei se löytämine oo helppoo ikinä
    sellane yhdessätekeminen onkin kivaa

    Nykyisin etäsuhde on helpompi, koska on skypet sun muut, joten yhteydenpito helppoa.

    parsin sukkani mieluummin yksin kuin katsellen miehen makaavan sohvalla

    chattiinkin voisi tulla siveysoppia
    sivellisyys on aika tylsää, mutta rietastelukaan ei enää maistu
    siinä taas nähdään suhteesta pitää hyötyä..toisen rahoista

    kun mun seuraavan kerran pitää puuhastella seksinsaralla, pitääkö mun sanoa, että se on kornia

    Äänestä

  • Ikävän ihmisen erityispiirteisiin kuuluvat myös henkilökohtaiset loukkaukset, tahallinen ärsyttäminen, sarkastiset vitsit, julkinen nöyryyttäminen, töykeät keskeytykset.
    en ole koskaan ymmärtänyt naisten tapaa tulkita näkemäänsä.

    Äänestä

palanpainiketta Vanhimmat huoneesta tänään:

Mutta mitta on täys kun ei kerran ylläpito ja nettipoliisi voi asialle mitään
tuollahan se "pertti" nytkin luraa kellarissa sopivaa iskuhetkeä valmistellen
kyttäys nikillä kyttää ..luulis että olis muutakin tekimistä ..taitaa puuttua oma elämä
pertti_57 on täällä sellaine persoona kyttää alhaalla ja iskee sopivan hetken tullen kirjoittaa yleen törkeytensä ja sit häipyy

luulis teilläkin olevan muuta tekemistä kuin kytätä kyttääjiä

mulle riittää tää mikä o ja koskaan en kirjoita sentään noin loukkaavasti ja tuo on mielestäni jos mikkä kunnianloukkaus juttu kun mies vetää minun vanhan äitini tähän chattisotkuun

Teille ei näköjään vielläkään riitä kun olen täällä kuola suupielessä vahdoten kertonut
eikö se jo riitä että pitää täällä chatissa jatkaa
miettikääs hhieman todellisuutta jos teillä ylipäätään on aivoja

chatissa ei saa myöskään uhkailla ketään
jokainen kokee kiusottelu erilailla,toinen ottaa sen kiusaamisena topinen ei

se armeijan "simputus" on sellanen veteen piirretty viiva, mikä on simputusta ja mikä koulutusta

wee flirttailee taas

armeijassa jos pena lusmuili, niin marssittiin koko komppania muutama kilsa ylimääräistä, ryhmä kertoi penalle et parempi et putsaat piipun tai jokainen lyö kerran

Äänestä

nyt on selvästi aamun satutunti menossa, kuka keksii parhaan sadun saa palkaksi tikkarin

sitä mä vaan että koita ottaa toisest korvast sissä ja toisest ulos,
unohtaa menneet jne en mä pahalla hei

sää otat ain nälvimiseks kaiken mikä ei sunmielest oo sun kehumist
se vaan jaksaa päivästä toiseen nälviä minua
ei ole ainoa nikinvaihtaja tässä porukassa,,,turha tehdä siitä numeroo
siksi pahinta pelkoa ei uskalleta kohdata koska sen välttely o puolustusmekanismi ja selittelyl villasella sielua hoidetaan eikä ruumista
nainen kuuntelee kahdella korvalla ja kaikki tulee suusta ulos
helposti huomaa malkan toisen silmästä, mutta ei jalkaa omasta silmästään
ruotsissa naiset kiukuttelee kenkämainoksistakin, kaikesta saa hyvän syyn
joskus täällä tuntuu että jotkut kilpailee että kuka parhaiten ilkeilee..
Ny kyllä mua alkaas naurattaa tää touhu kun kattelee teitä ei hemmetissä mä en millää lakkaa ihmettelemäst kui helveti tavalla tääll muka aikuisia heh moon vallan ihmeissäni , mää ole ku klapil pää
Mun mielestä ei voi vaan sanoo, et "sori olen tulinen niin siksi kirjotin". pitää miettiä etukäteen käytöstään ja kontrolloida kirjoituksiaan
voisi opetella ruksin käyttöä, saa tyhmät kommentit pois ruudulta
Mää vaan vielläkin vallan kauhiast ihmmettelen et miksi tuo cooll antaa täällä muitten tahallaan mua härnätä
ko hänkin tietää mun tulisuuteni muut hairiköt saavat olla rauhassa heille ei luotsi sano
mulla tossa naapurissa asuu 95v mummo ja sillä ei mitään mukavuuksia
Onko sinun joka saatanan aamu pakko tulla minulle vittuilemaan jätä minut rauhaan tai teen susta valituksen ylläpitoon jos toi ei nyt lopu tollanen ei ole enää mitään leikinlaskua
olen hieman miettiny josko kesän ajaksi jään kojkonaan pois mulla kesällä muutakin tekemistä kun lojua täällä muitten arvosteltavana otan pyöräni ja pakkaan sen maalausvehkeillä

Äänestä

Nytkin chat-tarjonta melko kitukasvoinen:
Kahvilassa 18 henkilöä
Vanhimmat huone pursuilee, muissa ikäryhmän huoneissa ei ketään.
Vanhimmat (2) avautunut myös, on tää kanssa yhtä sirkusta.

Äänestä
  • Toisaalta ymmärrettävää, että ihmiset tulee sinne, missä porukkaa on. Täytyy huomioida myös, että osa vanhemmista käy töissä ja muistakin huoneisssa on työssäkäyviä. Koulussakin varmaan osa. Chat on aina ollut iltasella väkeä, suht täynnä huoneet. Viikonloppuisin ruuhkaa on.

    Äänestä

Terve vaan Neidonkenkä :D

Äänestä

nyt sitten 'vanhimmat' ovat vallanneet tämän keskustelupalstan.
Eläkeläisillä on tunnetusti ylimääräistä aikaa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


eikivaa kirjoitti:

En ole ollenkaan tyytyväinen nykyisiin huonejärjestelyihin. Kun seurailee huoneissa olijoita, muutamassa huoneessa on porukkaa tupaten täynnä, ja muut huoneet ammottavat tyhjyyttään. Nytkin vanhat 50 mummolahäiriköt päivystävät vanhempina viisaita ja samat ilkeilyt jatkuu. Kaiken maaliman kukkatarhat ja vuoristot pitävät toisia pilkkanaan, 40 telaketjut kantapäillään. Ei kunnian kukko lauleskele nyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu