Taloyhtiöiden tyhjänpuhujat ja isännöitsijä

Miten isännöintitoimistojen pitäisi suhtautua asuntoyhtiöiden osakkaisiin, jotka käyvät huvikseen jutustelemassa toimistojen aukioloaikoina niitä näitä, juoruilemassa perättömiä naapureista and so on...?
8150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Erillislaskutusta kehiin. Aiak on rahaa, niin juristilla kuin isännöitsijällä.

Niin, ja käynnit isännöitsijän luona vain ajanvarauksella. Ei isännöitsijä mikään päivystäjä ole.

Äänestä
  • Päätoiminen jutustelija varaa ajan kuulemma. Lähinnä kiinostaa, missä menee se raja, että hoitaako isännöitsijä isännöintityötä vai leikkiikö lääkäriä...?

    Äänestä

Viestintä vain ja ainoastaan taloyhtiön hallituksen kautta ????? Keep it simply!

Äänestä
  • Käytännössä toimii miten? Hallituksen jäsenetkö pitävät kotonaan avoimien ovien päiviä illat ja puhelin soi työssä...?

    Äänestä

  • Taitaa jollakin olla turhaa aikaa? Ikävää jos se ei pysy asiassa. En tunne ja voin vaan kuvitella tilanteen. Yleensä ihmiset tyytyvät , jos kokevat tulleensa kuulluksi. Nostetut asiat vain listalle.... Asian mukaan käsittelette hallituksen kokouksissa tai yhtiökokouksissa. Sieltä päätös asiaan ja siten tämä henkilö saa asiaansa vastauksen. Tosin ei varmaan estä täysin tuota häiritsevää toimintaa, haluaa huomiota, siihen auttaa varmaan tuo erillisveloitus eli Hinnasto kouraan.

    Äänestä

  • "Asian mukaan käsittelette hallituksen kokouksissa tai yhtiökokouksissa. Sieltä päätös asiaan ja siten tämä henkilö saa asiaansa vastauksen. "
    Asukkaita koskevia tyhjänpäiväisiä paikkansa pitämättömiä juorujako nostetaan yleisiin kokouksiin...?
    Hallituksen kokouksessa käsittely ei tuota tulosta, ei lannistu.

    "haluaa huomiota, siihen auttaa varmaan tuo erillisveloitus eli Hinnasto kouraan."
    Kenen kouraan se hinnasto annetaan? Annetaanko niillekin, jotka käyvät asiallisempien asioiden kanssa? Miten selitetään, että nyt ei toimi asukkaiden tasa-arvo?

    Äänestä

  • Miten vaikeaksi asian nyt haluaa vääntää... Sen siitä saa ja persooniahan riittää.... Keep it simply ja tarviiko niitä juoruja edes kuunnella sitten....

    Äänestä

  • Ai sen asian on vaikeaksi vääntänyt sitten se, joka asian nostaa keskusteluun? En olisi tainnut nostaa sitä keskusteluun, jos en sitä olisi pitänyt vaikeana.

    No, joillekin on vain helppoja asioita, joihin löytyy oikeat vastaukset.

    Maksaako taloyhtiö palkkaa isännöitsijälle siitä, että hän hoitaa persoonallisuuksia?

    Niin kenen pitäisi pitää asiat yksinkertaisina?

    Tiedän, että on "keskustelijoita", jotka todellakin pitävät oman maailmankuvansa yksinkertaisina, ja vetäytyvät siinä vaiheessa, kun pitäisi löytyä ratkaisua vaikeaan pulmaan. Neuvoa osaavat silti. Keep smile :) Lisää kielitaitoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


YhtäTyhjänKanssa kirjoitti:

Miten isännöintitoimistojen pitäisi suhtautua asuntoyhtiöiden osakkaisiin, jotka käyvät huvikseen jutustelemassa toimistojen aukioloaikoina niitä näitä, juoruilemassa perättömiä naapureista and so on...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu