Eurajoen kristillinen opisto

pettynyttt

Välttäkää tuota pelleopistoa. Opiskelu on erittäin kallista, mutta opetuksen taso surkeaa. Myös jo nimestä voi päätellä, että paikassa tuputetaan kristillistä propagandaa. Kyllä, vielä nykyaikanakin. Koko paikka olemukseltaankin on erittäin ankea, paikasta tulee mieleen lähinnä mielisairaala.

5

443

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jkgilu

      Tämä on kyllä täysin totta. Olin siellä vuoden yhdellä linjalla, jäi erittäin huono maku tuosta oppilaitoksesta...

      • samatäällä

        Samoin. Kaiken huipuksi siellä ollaan pedagogisesti yli 40 vuotta perässä, behavioristisella oppimis- ja opetuskäsityksellä, kun aikuiskoulutuksessa kuuluu olla konstruktivismi.

        Uskonnon tuputtaminen oli ei-toivomaani modernia, kun taas vanha akrenius ym. puuttuivat koko lukuvuoden.


    • onno

      Kaikki kansanopistot ovat kalliita. Ja kun nimessä on sana 'kristillinen', se on siinä tarkoituksella ja kristillisyys myös tulee hyvin esille opiston arjessa. Sen ei luulisi olevan yllätys kenellekään edes nykyään. Tällaiset opistot eivät sovellu kiihkoateisteille, heidän on syytä hakeutua muualle. Myös uskonnollisesti sitoutumattomia opistoja on, mutta jokin aatteellinen, esim. poliittinen tausta kuitenkin yleensä löytyy.

    • juppet

      Saitko potkut? Vai mikä sapettaa?

    • PelleOpisto

      Eurajoen pelleopisto

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      77
      5268
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      67
      4678
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      128
      4620
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      341
      1962
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      90
      1620
    6. 94
      1556
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1486
    8. Martina harrastaa tänäänkin liikuntaa

      Ei ole krapulaa hänellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      344
      1174
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      991
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      56
      980
    Aihe