Blocket.se tuntuu olevan aika tyhjä. Ei siellä ole kaupan paljoakaan. Jotenkin aiemmin siellä oli ihan päntiöinään veneitä. Tietääkö joku onkohan purjeveneiden kauppapaikka siirtynyt ruotsissa jollekin muulle sitelle?
Missä ruotsin purjeveneet?
13
943
Vastaukset
- Huonotajat
Jospa sielläkin ihmiset ovat kyllästyneitä myymään veneitään, kun ei kauppa käy.
Hyvinä aikoina veneitä vaihdetaan uusiin ja/tai isompiin. Huonoina aikoina rahaa on niukasti, joten tyydytään nykyisiin paatteihin..
Ei kai siinä sen kummempaa.- Sps
Mistä päättelet, että Ruotsista olisi varallisuus loppunut?
- fågeli
näyttäisi kuitenkin kauppa käyvän...
http://knapemarin.se/news.asp#news215
http://www.batagent.se/?sajt=nyheter_zoom&id=714
- Bossu
Kaipa niitä ruvetaan maaliskuussa taas myymään.
- båtarxxxfinns
Ehkä tavallista vähemmän mutta herkkuja joukossa kuten aina. Esim. Bruce Roberts 39 ketsi, vain 750 kSek. Kanon!
- Simmsallabimm
Malttia malttia! Nyt alkaa vasta oleaan aika kun veneitä laitetaan myyntiin. Tästä kesäkuulle asti tulee ilmoituksia kuin sueniä sateella. Keskellä talvea ei tehdä yhtään venekauppaa! Tänään blocketissa mm. X-372 hintaan 375 kkr. Muistan, että suomessa on yrutetty myydä useampi vuosi samanlaista hintaa. 80 keur.
- JoHansson
Olihan siellä tähän aikaan vuodestakin paljon enemmän joku vuosi sitten. Ohjauskorko negatiivinen Ruotsissakin. Taantuman oiretta sielläkin jonkun verran.
- fågeli
Onhan siellä vaikka mitä ja viime aikoina tullut paljon uusia ilmoituksia!
- rehellisyys
Ihan asiallisia kommentteja! Ei todellakaan ole vielä aika ilmoitella myynnistä. Blocket.se ei ole nykyään paras paikka, vaan on tullut parempia ja rehellisempiä paikkoja. Blocket.se on huijaripaikka. On useita kertoja ja jatkuvasti uutisia huijauksista.
Joka läänissä on oma ilmainen ilmoittelupaikka, jossa näkyy myös naapuripitäjien myynti ja osto, jos ilmoittaja on niin valinnut. Esimerkiksi umeatorget.se. Uusi ja rehellinen ilmoittelu, on se paikallinen, joka läänissä. Myöskin Alla Annonser.se. Ei tarvitse rapilöidä maksujen kanssa.- skolsvenska
Vinkkaapa uutisia blocketin huijauksista niin pääsen minäkin lukemaan.
- foili
Miksi lähteä Ruotsiin ostamaan venettä? Tietysti jos haluaa 5-20t€ veneen niin sitten sieltä saa edullisesti Ruotsalaisvalmisteisia mutta onko ne hyviä siitä voidaan olla montaa eri mieltä. X-372 on vanhaa mallia. Suomessa ylihinnoiteltu. Onhan Suomessa uudempiakin saman kokoluokan veneitä jopa halvemmalla kuin Euroopassa...
- kungen3
Oy nou! Me ollaan ostettu Ruotsi tyhjäksi veneistä :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2502239- 1921684
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471329Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501035- 41836
- 14820
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31790Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23768Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25766Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647