Mihin uskoa

juu9

Olen seurustellut eri paikkakunnalla asuvan miehen kanssa. Eilen lopetin suhteen koska en voi luottaa. Selvisi tässä noi kuukausi sitten että pitää yhteyttä exään tiiviisti koska on yhteiset kissat, mutta tosta ei kertonut mitään. ( noiden erosta on aikaa kuusi vuota) Muija on yötä miehelläni ja yhteydessä päivittäin mutta vain ystävinä muka (haluaa nähdä kissat usein) Se tässä on myös kummaa että kun mä lähden miehen luota niin muija menee sinne heti. Vaikka kumpikin väittää että ovat avain kavereita ja mä olen parasta mitä miehelle on pitkään aikaa tapahtunut.

8

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EiYksinkertaista

      Tokihan tuossa tilanteessa on vaikeaa luottaa, sittenkin vaikka mies puhuisi totta. Hänellä voi olla toiveita ja hänellä voi olla todellakin vain kaverillinen suhde entiseensä, ei parisuhteen rakkautta. Mietihän vielä.

    • Luottamuskarisee

      Ihan oikein teit, ei kannata sotkeutua suhteisiin, joissa eksät pyörii kuvioissa ja jopa yöpyvät eksiensä luona. Ne kissat taitaa olla kuin lapsia, jospa tekisivät sopimuksen, että pitäisivät niitä vuoroviikoin itsellään. Ihmettelen, miksi eivät ole sellaista kokeilleet.

      • samaamieltä

        sulle...


    • Toimisin

      Aivan samoin samassa tilanteessa. Pelaavat kieroa peliä.

    • hah-

      Noi kissat on vaan tekosyy et ukkos panee exää, ei kaikilla ole moraalia, kukaa ei vittu kissojen takia yövy toisen luona, saatana ne katit voi hakea hoitoon jos niin ikävöi..
      sua tässä kusetaan 6-0...

    • huhhoijaa

      Mulla hiema samanlainen juttu kuin tämä. Miehellä ja tämän exällä kissoja ja koiria. Niitä sitten mies hoiteli kun exä kävi jossain. Niitä selivyksiä sitten riitti ettei hän muuten ole exän kanssa tekemisissä. Kuitenkin exä sitten olikin muuten vaan miehen luona ja fb pitivät yhteyttä tiuhaan tahtia. Kyllä siinä luottamus häviää kun exät on tärkeimpiä kuin nyksät. Ei siitä suhdetta tullut ja nyt saavat hoitaa eläimiä ihan vapaasti ja toisiaan myös =))

    • Mies88v

      Mietipä, jos se panee niitä kissoja...

      • hihihiii

        totta, isokissa kaksitissi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3829
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2964
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1865
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1598
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1079
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      934
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      864
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      774
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      741
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe