Tulostin Brother HL 2130 ei toimi

Otti yhden kopion ja ei muuta , useampi sivu piti tulostaa, Toner valo tulostimessa ainoastaan jää palamaan. Widows 7 on kotokone missä se on kiinni.

Tietääkö joku asiasta ?
102049
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

"Toner valo tulostimessa ainoastaan jää palamaan"

voisiko olla mahdollinen ratkaiseva johtolanka tässä mahdottomalta kuulostavassa ongelmassa.

Äänestä

"Jos mikään ei tunnu toimiva, lue käyttöohje"
Jos laitteen mukana ei sellaista tullut, etsi valmistajan kotisivulta.

Äänestä

Väri loppu. Voit nollata muistin. Kansi auki Go pojassa käynnistys, sen jälkeen Go:ta 2 kertaa tauko ja sitten viisi kertaa. Kansi kiinni ja uudelleen käynnistys. Nollaa tulostimen väri laskimen. Mutta hetken päästä joudut ostamaan uuden värikasetin.

Äänestä

  • Kiitoksia! Nollaus toimi ja nyt tulosti! Katsotaan kauanko toimii. Tuloste oli ihan priima. Pitää varautua kuitenkin jo uuden kasetin hankkimiseen.

    Äänestä

Tuo Seppo21 nimimerkin nollausjuttu toimi minulla.
Mistä saisi halvimmalla laserkasetin joka kävisi HL-2130 tulostimeen?

Äänestä
  • Tilattu nordicink:ltä hintaan 31,86e. Ilmainen toimitus alennuskoodilla FX87WD. Tuotenro: OPT2010 ja nimi: Premium - Laservärikasetti musta 1000 sivua.
    Saa nähdä mitä tuli tilattua ja pelittääkö...

    Äänestä

  • Miksi leikkiä joidenkin tarvikekasettien kanssa kun niiden tulostuslaatu ei välttämättä ole samanlainen kuin alkuperäisellä kasetilla ja sitten voivat vahingoittaa tulostinta sekä mitätöidä takuun.

    ja onko ne esim. arkistointikelpoisia sitten. alkuperäis kasetteja voi saada ulkomailta tilaamalla halvemmalla kuin suomesta se kannattaa aina tarkistaa ensin.

    Äänestä

  • itse ostanut Brother HL 2130 tulostimen 50e tarjouksesta. Oisko jo pari vuotta vanha. Ei mokomaan kauheesti viitsi laittaa rahaa. Sama juttu esim autoissa. Kummasti rupee motonetin yms. osat kelpaa verrattuna alkuperäisosiin kun auton arvo on tipahtanut "sopivasti".

    Äänestä

  • brotteri kirjoitti:

    itse ostanut Brother HL 2130 tulostimen 50e tarjouksesta. Oisko jo pari vuotta vanha. Ei mokomaan kauheesti viitsi laittaa rahaa. Sama juttu esim autoissa. Kummasti rupee motonetin yms. osat kelpaa verrattuna alkuperäisosiin kun auton arvo on tipahtanut "sopivasti".

    No osta sitten uusi tulostin jos on noin vaikeaa. ei mikään ongelma.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kalevim kirjoitti:

Otti yhden kopion ja ei muuta , useampi sivu piti tulostaa, Toner valo tulostimessa ainoastaan jää palamaan. Widows 7 on kotokone missä se on kiinni.

Tietääkö joku asiasta ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu