Palsta muuttunut änkyröinniksi

Mistä johtuu, että tämä diabetespalsta on nykyisin melkein pelkkää änkyröintiä?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Moderointi ei toimi edes sen vertaa mitä ennen uudistusta. Ei tämä ole ainoa palsta mikä on luovutettu palstahäiriköiden temmellyskentäksi.

Äänestä
  • Tämä diabetespalsta on muuttunut koko ajan pahempaan suuntaan käytännössä yhden miehen (Veijo Puustinen) häiriköinnin vuoksi. Ellei hän olisi täällä provosoimassa, muutkaan eivät kirjoittaisi noita änkyräviestejä. Kunpa kaikki ymmärtäisivät olla provosoitumatta eikä vastaisi yhtään mitään Veijon viesteihin. Valitettavasti vaan tuokin vaihtoehto on huono koska silloin palstalle tulevat aloittelijat saavat virheellisiä ja jopa vaarallisia neuvoja Veijolta.

    Äänestä

  • Suo_siellä kirjoitti:

    Tämä diabetespalsta on muuttunut koko ajan pahempaan suuntaan käytännössä yhden miehen (Veijo Puustinen) häiriköinnin vuoksi. Ellei hän olisi täällä provosoimassa, muutkaan eivät kirjoittaisi noita änkyräviestejä. Kunpa kaikki ymmärtäisivät olla provosoitumatta eikä vastaisi yhtään mitään Veijon viesteihin. Valitettavasti vaan tuokin vaihtoehto on huono koska silloin palstalle tulevat aloittelijat saavat virheellisiä ja jopa vaarallisia neuvoja Veijolta.

    Eikä tämä palsta ole ainoa missä hän provosoi..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


162 kirjoitti:

Mistä johtuu, että tämä diabetespalsta on nykyisin melkein pelkkää änkyröintiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu