Käytetään kaikkia hyväksi

Mrbrightside

Kehenkään ei-sukulaiseen ei voi luottaa. Hyvä tahto käy vähiin kun huomaa aina jäävänsä itse puille paljaille ja saavansa pelkkää paskaa niskaan.
Jos sullakin on käynyt niin hyvä tuuri että perheessäsi tai suvussasi on joku joka sinusta välittää, vaali vain sitä suhdetta. Luotettavan ystävän tai kumppanin etsintä on kuin lottoamista ja mikäli et ole jatkuvasti viihdyttävä, et todennäköisesti merkitse kenellekään perheesi ulkopuoliselle yhtään mitään, käyttäydyit sitten kuinka reilusti tai välittävästi tahansa. Sitä sais kuule aivan rauhassa olla täysin moraaliton, kaksinaamainen, manipuloiva ihmisperse, kunhan on hauskaa seuraa tai voi tarjota hyvää seksiä.
Tehdäänpä me epäseksikkäät ja tylsät niin, että otetaan tästä lähin kaikista perheen ulkopuolisista irti kaikki mikä lähtee ja jatketaan seuraavaan kohteeseen. Ketä helvettiä varten tässä muka pyrkisi eroon itsekkyydestään ja korjailisi virheitä käytöksessään jos siitä seuraa pelkkiä pettymyksiä ja kukaan muukaan ei siihen näy vaivautuvan? Meillä epävarmoilla, persoonallisuushäiriöisillä ja onnettomillakin on oikeus elää täyttä elämää.
Jos kuvittelet, että sinun velvollisuutesi on palvella muita koska olet niin huono, olet väärässä. Paljon sinua turhempi väki porskuttaa ja polkee jalkoihinsa kanssaihmisiään päivittäin ilman minkäänlaista syyllisyydentuntoa.

4

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oottodellasairas

      Sinulla ei todellakaan ole mitään oikeuksia. Sinä olet todella vaikeasti mielisairas. Hakeudu hoitoon välittömästi.
      Se oikeus sinulla on----joutua suljetulle osastolle loppuiäksesi.

    • teenäin

      Onhan tuo hyväksikäyttö yleistä nykyään kaikkialla ja kaikissa ihmisissä. Sun täytyy vaan vältellä niitä ihmisiä ja hakea parempaa luotettavaa seuraa, hyviä ystäviä löytyy varmasti.

    • juupaseipäs

      Juu luin viestin ja on pakko todeta ,ettei aina asia olekkaan niin ainakin itsellä kavi niin ,että löytyi kaveri joka auttoi minut montusta ylös pyyteettömästi kun olin ihan rikki .Oon yrittänyt jakaa samaa eteenpäin , auttanut useita ja huomannut kun yrittävät käyttää väärin luottamusta oon heivannut pois ,mutta muutamia on jäänyt ja ovat parhaita joihin luotan kuin seinään toivottavasti sullekkin löytyy joku johon luottaa :)

      • pääsikiinni

        Älä valehtele. Sinä käytät hyväksesi kaikkia, jopa vanhaa, sairasta äitiäsi, häpeä renttu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7101
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      109
      6168
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5404
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5238
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5205
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4595
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3380
    Aihe