Kehenkään ei-sukulaiseen ei voi luottaa. Hyvä tahto käy vähiin kun huomaa aina jäävänsä itse puille paljaille ja saavansa pelkkää paskaa niskaan.
Jos sullakin on käynyt niin hyvä tuuri että perheessäsi tai suvussasi on joku joka sinusta välittää, vaali vain sitä suhdetta. Luotettavan ystävän tai kumppanin etsintä on kuin lottoamista ja mikäli et ole jatkuvasti viihdyttävä, et todennäköisesti merkitse kenellekään perheesi ulkopuoliselle yhtään mitään, käyttäydyit sitten kuinka reilusti tai välittävästi tahansa. Sitä sais kuule aivan rauhassa olla täysin moraaliton, kaksinaamainen, manipuloiva ihmisperse, kunhan on hauskaa seuraa tai voi tarjota hyvää seksiä.
Tehdäänpä me epäseksikkäät ja tylsät niin, että otetaan tästä lähin kaikista perheen ulkopuolisista irti kaikki mikä lähtee ja jatketaan seuraavaan kohteeseen. Ketä helvettiä varten tässä muka pyrkisi eroon itsekkyydestään ja korjailisi virheitä käytöksessään jos siitä seuraa pelkkiä pettymyksiä ja kukaan muukaan ei siihen näy vaivautuvan? Meillä epävarmoilla, persoonallisuushäiriöisillä ja onnettomillakin on oikeus elää täyttä elämää.
Jos kuvittelet, että sinun velvollisuutesi on palvella muita koska olet niin huono, olet väärässä. Paljon sinua turhempi väki porskuttaa ja polkee jalkoihinsa kanssaihmisiään päivittäin ilman minkäänlaista syyllisyydentuntoa.
Käytetään kaikkia hyväksi
4
162
Vastaukset
- oottodellasairas
Sinulla ei todellakaan ole mitään oikeuksia. Sinä olet todella vaikeasti mielisairas. Hakeudu hoitoon välittömästi.
Se oikeus sinulla on----joutua suljetulle osastolle loppuiäksesi. - teenäin
Onhan tuo hyväksikäyttö yleistä nykyään kaikkialla ja kaikissa ihmisissä. Sun täytyy vaan vältellä niitä ihmisiä ja hakea parempaa luotettavaa seuraa, hyviä ystäviä löytyy varmasti.
- juupaseipäs
Juu luin viestin ja on pakko todeta ,ettei aina asia olekkaan niin ainakin itsellä kavi niin ,että löytyi kaveri joka auttoi minut montusta ylös pyyteettömästi kun olin ihan rikki .Oon yrittänyt jakaa samaa eteenpäin , auttanut useita ja huomannut kun yrittävät käyttää väärin luottamusta oon heivannut pois ,mutta muutamia on jäänyt ja ovat parhaita joihin luotan kuin seinään toivottavasti sullekkin löytyy joku johon luottaa :)
- pääsikiinni
Älä valehtele. Sinä käytät hyväksesi kaikkia, jopa vanhaa, sairasta äitiäsi, häpeä renttu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on837677- 747524
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1666079Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist554976En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204159Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53900- 383612
- 313527
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1033236Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..163160