Käytetään kaikkia hyväksi

Mrbrightside

Kehenkään ei-sukulaiseen ei voi luottaa. Hyvä tahto käy vähiin kun huomaa aina jäävänsä itse puille paljaille ja saavansa pelkkää paskaa niskaan.
Jos sullakin on käynyt niin hyvä tuuri että perheessäsi tai suvussasi on joku joka sinusta välittää, vaali vain sitä suhdetta. Luotettavan ystävän tai kumppanin etsintä on kuin lottoamista ja mikäli et ole jatkuvasti viihdyttävä, et todennäköisesti merkitse kenellekään perheesi ulkopuoliselle yhtään mitään, käyttäydyit sitten kuinka reilusti tai välittävästi tahansa. Sitä sais kuule aivan rauhassa olla täysin moraaliton, kaksinaamainen, manipuloiva ihmisperse, kunhan on hauskaa seuraa tai voi tarjota hyvää seksiä.
Tehdäänpä me epäseksikkäät ja tylsät niin, että otetaan tästä lähin kaikista perheen ulkopuolisista irti kaikki mikä lähtee ja jatketaan seuraavaan kohteeseen. Ketä helvettiä varten tässä muka pyrkisi eroon itsekkyydestään ja korjailisi virheitä käytöksessään jos siitä seuraa pelkkiä pettymyksiä ja kukaan muukaan ei siihen näy vaivautuvan? Meillä epävarmoilla, persoonallisuushäiriöisillä ja onnettomillakin on oikeus elää täyttä elämää.
Jos kuvittelet, että sinun velvollisuutesi on palvella muita koska olet niin huono, olet väärässä. Paljon sinua turhempi väki porskuttaa ja polkee jalkoihinsa kanssaihmisiään päivittäin ilman minkäänlaista syyllisyydentuntoa.

4

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oottodellasairas

      Sinulla ei todellakaan ole mitään oikeuksia. Sinä olet todella vaikeasti mielisairas. Hakeudu hoitoon välittömästi.
      Se oikeus sinulla on----joutua suljetulle osastolle loppuiäksesi.

    • teenäin

      Onhan tuo hyväksikäyttö yleistä nykyään kaikkialla ja kaikissa ihmisissä. Sun täytyy vaan vältellä niitä ihmisiä ja hakea parempaa luotettavaa seuraa, hyviä ystäviä löytyy varmasti.

    • juupaseipäs

      Juu luin viestin ja on pakko todeta ,ettei aina asia olekkaan niin ainakin itsellä kavi niin ,että löytyi kaveri joka auttoi minut montusta ylös pyyteettömästi kun olin ihan rikki .Oon yrittänyt jakaa samaa eteenpäin , auttanut useita ja huomannut kun yrittävät käyttää väärin luottamusta oon heivannut pois ,mutta muutamia on jäänyt ja ovat parhaita joihin luotan kuin seinään toivottavasti sullekkin löytyy joku johon luottaa :)

      • pääsikiinni

        Älä valehtele. Sinä käytät hyväksesi kaikkia, jopa vanhaa, sairasta äitiäsi, häpeä renttu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      87
      6061
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      52
      4442
    3. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      57
      4192
    4. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      96
      3789
    5. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      7
      3533
    6. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      100
      2615
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2503
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2419
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      49
      2148
    10. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      4
      1479
    Aihe