apua isällä ei ole varaa viedä gerpiiliäni hoitoon

varaton123

minun gerpiilillä on ehkä jokin kasvain tai syöpö tai jokin haava sen vatsan alla enkä haluaisi nähdä kun pieni vaton kärsii :( minä toivon että joku osaisi auttaa sillä en halua nähdä sen kärsivän

4

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varaton123

      syöpä*** viaton****

    • pupelo

      On eläinsuojelulain vastaista evätä eläimeltä asianmukainen hoito silloin, kun se eläinlääkäriä tarvitsee. Tämän voisit teroittaa isällesi. Eläimiä ei hankita, jollei niitä voida toimittaa eläinlääkäriin tarvittaessa. Jos on pakko, niin jonkun on tehtävä eläinsuojeluilmoitus.

      Voisitko pyytää rahallista apua esim. isovanhemmilta tai muulta aikuiselta, joka saattaisi auttaa sinua ja gerbiiliäsi?

      • varaton123

        asia hoidossa :)


      • gerbbu

        No hyvä että järjestyy. Uros gerbiileillä on sellainen hajurauhanen mahassa jolla ne merkkaa reviiriään ikään kuin laahautumalla maata vasten tai esineitä. Tämä saattaa näyttää reiältä mahassa tai joltakin muulta, mutta siis jos kyse oli naaras gerbusta tai oikeesti syövästä yms niin hyvä että järjestyy.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      126
      11114
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      156
      10314
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      26
      8030
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      184
      6524
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      50
      5602
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      73
      5051
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      146
      4374
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      25
      4236
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      70
      4057
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      133
      3614
    Aihe