Media Potentia

Hiacee

16

3713

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paikkakuntakiitos

      missä tämä toimii?

    • PeMiKa

      Näkee kyllä että joku kommentoijista on ollut Media Potentialla ¨alihankkijnana¨. Katsokaa linkki http://www.hs.fi/verokone/henkilo/1954Savikurki Eija Marit ja ihmetelkää millaista palkkaa Media Potentialla voi saada. Kaikkihan eivät osaa myydä ja myyntialalla jos missä on katkeroitunutta kateellista porukkaa. Mikä pieni tulorahoituksella toimiva yhtiö pystyy lanseeraamaan omat lehtituotteet tänä aikana ja maksamaan tuollaisia palkkoja. Monet täällä keskustelevat ihmiset mieluummin spekuloivat kuin toimivat. Se on hyvin ikävää ja mustamaalaaminen on niin ¨kivaa¨. Kysykää minulta millainen yhtiö Media Potentia on. Olen perustanut sen. Tai Savikurjen EIjalta.

    • Uppotukki2

      Uppoaa

    • Bismarck

      Aikas erikoista kun näillä sivuilla pitää tutuillekin oikoa tilanteita :) Vai epäileekö jo tututkin...

    • Anonyymi

      Mulle soitettiin ulkomainonnasta ihan uutena ideana. Stana! On soitettu ainakin neljästä - viidestä lehdestä moneen kertaan vuoden aikana ja nyt tämäkin. Lehtimainonta on ihan ok, mutta kyllä me on muutamien paikkakunnan yrittäjien kanssa juteltu että se alkaa olla enemmän sellasta kannatustoimintaa. Ei lehtimainoksella juurikaan asiakkaita tai myyntiä saa. Eikä näillä ulkokylteilläkään. Ylipäätään painetussa lehdessä ja ulkomainoksilla saa halpaa näkyvyyttä jos on ns ylimääräistä mainosrahaa. Usein otan lehtimainoksen vähän säälistä myyjää kohtaan. Aamukahveella juteltiin että kai se pian kannattaa oikeasti laittaa nekin rahat sellaseen mainontaan missä saa rahalle vastinetta eikä tee hyväntekeväisyyttä. Printtimainontahan , ainakin näissä mediapotenttian lehdissä on sellasta hyvän tahdon hommaa, mutta ei kai sekään yritys sitä tartte. On keräännyt meidän rahoja ja pitkään. Alotin vuoden alussa hakusana ja nettimainonnan. Laitoin siihen vuodeksi kiinni 9600 euroa, nyt on katottu ihan tilastoista mustaa valkosella että sivulla kävijöät on lissäntyny ja yhteydenottoja on mainonnan kautta tullu paljon. Lehtimainonnassa ei pysty mittaamaan mitään. Mutta kaipa näitä kaikkia tarvitaan. Printtiin laitettavat rahat on kuitenkin roposia verrattuna mitä muuaale oikeaan markkinointiin menee. Ollaan myötäeläjiä kun yrittävät edes vaikka onhan se vähän onnetonta.

    • Anonyymi

      Laita yrittää kuponki ja hyvä tarjous ilmoituksen yhteyteen, tosin sen kautta pääset toteamaan että olit oikeassa. Yhteydenotot pyöreä nolla. Ulkokyltti..taksitoppi, eiköhän tuo nettimainonta (luojan kiitos) auta yrittäjiä saamaan niitä asiakkaita ja saa ainankin todisteet siitä mihin ne eurot on käytetty.

    • Anonyymi

      Meidän firma oli jonkin aikaa Omakotilehdessä mainoksella useamman kerran. Kaikenlaista kokeiltiin oli isoa oli pientä, juttua jne... Tulos nolla! Sen kautta ei tullut meidän seurannan mukaan yhtään asiakasta. Jakelukin oli mitä sattuu ja milloin sattuu. Joskus meni joku tarjous ohikin kun jako siirtyi tai sitä ei tehty laisinkaan. Me ei saatu edes pyytämällä lehteä meille vaikka oli ilmoitus. Jos lehteen vielä laitetaan niin pistetään isompiin lehtiin niin ainakin jakelut on kunnossa ja niitä ehkä vielä luetaankin. Niin ja kerran oli asuntomessulehdessä ilmoitus ja sitä piti jakaa messuilla ja samalla alueen taloihin ties kuinka paljon. Kävin messuilla ja en edes löytänyt niiden jakelijaa sieltä. Tästä on tosin aikaa jo muutamia vuosia ei ihan äsken. Laskuja tuli kyllä ennenkuin lehti oli edes ilmestyny ja niitä osattiin karhuta.

    • Anonyymi

      Mistä näitä himopainajia lukuisine painotuotteineen sikiää ja yleensä nämä kaikki pitävät itseänsä oikein suurjohtajina, luulisi että pidempiaikaiset työntekijät sekä ns."rouva myyntipäällikkö" huomaisivat jos jotain mättää jossain jakeluissa ym. Jatkuvat painojen siirrot kuulostavat hyvin sekavalta sopalta. Vai ovatko nämä päättävät elimet hämmentämässä samaa pirtelöä mansikan kuvat silmissä, luultavasti. Toivottavasti kukaan ei sekoita tuohon Omakoti julkaisuun joka on siis Omakotiliiton oma julkaisu ja jolla ei ole mitään tekemistä Omakotilehden kanssa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Aateltiin että lähdetään muutaman yrittäjäkaverin kans selvittään ihan juurta jaksaen paljonko niitä lehtiä painetaan ja jaellaan, kuka niitä jakaa ja mihin niitä jaetaan. Kai ne on jossain mustaa valkoisella tiedossa? Painossa, yrityksessä, jakelufirmoissa? Vitun paljon soitellaan, tuntuu että koko ajna tehdään uuttaa lehteä ja jakoa on sinne ja tänne mutta missään ei näy eikä yhtään asiakasta tule. Lasken vielä kuinka paljon olen rahaa syytänyt noihin mainoksiin.

    • Anonyymi

      Varokaa tätä!

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      225
      3245
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      352
      2915
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      77
      1822
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      60
      1738
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      59
      1632
    6. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      10
      1480
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1443
    8. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1426
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      456
      1328
    10. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      17
      1310
    Aihe