Mitäs piharilli nyrkkeilijä?

Onko nyrkkeilijän ja menestyneen yrittäjän it- taidot loppuneet uudistetussa 24:ssä, vai onko joutunut suljetulle ? En ole huomannut yhtään hänen tyyliään olevaa rahakasta postausta täällä reissuni jälkeen. Vai nukkuuko vaan rahakasansa päällä, ettei entiset vaimot heittäydy liian tuhlaaviksi?
34324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

Hei! Hienoa että olen jättänyt sinuun vaikutuksen joka ulottuu näinkin kauaskantoiseen kaipaukseen saakka!
Tilannekatsaus: Piti lähteä jo jouluna reissuun mutta olin influenssassa ja töitäkin oli liikaa myös joten vasta ensi viikon jälkeen omalle lomalle jahka lasten kanssa ensin hiihtolomalla touhuillaan Lapissa lasketellen.
Ex-vaimoista sen verran että toinen oli myynyt hänelle lahjoittamani uudenkarhean mersun ja ostanut tilalle jonkun vanhan farmari-Jetan... Ja lasten turvaksi nimenomaan halusin että liikkuvat kunnon autolla. Sellaisia ne suominaiset ovat.
Lomallani painelen kuntoilemaan ensin, sitten menen moikkaamaan eri puolilla asuvia kavereita ja tyttöystäviä. Sitten ohjelmassa on trekking, rafting, hiking myös Vietnamin puolella. Sitten siirryn urbaaniin miljööseen ja piipahdan Shanghaissa sekä Macaossa kasinoilla. Jossakin kohtaa vietän kuukauden Pattayalla jossa lukuisia kavereita kevättalvella. Takaisin tulen ehkä toukokuun lopulla.
Pihagrillillä kohtaamani ählämsähläm heittäytyi muutes kovin ystävälliseksi sittemmin kun mainitsin että koko varasteleva klaaninsa saa välittömät häädöt jos ei tyyli muutu.
Niin, kun tuon rahan mainitsit niin arvelisin kuluttavani tällä lomalla ehkä 20000-50000 euroa. Puolet menee arviolta naisiin eli hyväntekeväisyyteen ja hyväntekeväisyys tekee aina hyvää.
Hyväntekeväisyydestä sen verran että aikoinaan laitoin paloittelumurhaaja Markus Pöngän huijauskeräykseen sairaille lapsille noin 4000 euroa. Rahat eivät sattuneesta syystä menneet sinne minne piti. Se poika lusii edelleen. Sitä voisin kurmuuttaa pihagrillillä jos vastaan tulee.
Toivottavasti postaukseni helpotti ikävääsi ja saa pienen tuohtumuksen ja kateuden punan kasvoillesi kuten ennenkin!

Äänestä
  • En kadehdi yhtään, kuluttamasi rahamäärä meni kokolailla itselläni pelkkiin yöpymisiin, roskajoukon kanssa kun en ole tottunut majoittumaan. Toi Pönkä juttu on hyvä. Kirjoititko shekkiin Noin 4000E ? pönkäleet ja huijauskeräykset ovat eri ihmisten tekemiä. jos kiinnostaa tietää enemmän niin osta vaikka vanhoja alibeja tai pyydä ex vaimojesi hakemaan divarista.

    Äänestä

  • miksiolisinkade kirjoitti:

    En kadehdi yhtään, kuluttamasi rahamäärä meni kokolailla itselläni pelkkiin yöpymisiin, roskajoukon kanssa kun en ole tottunut majoittumaan. Toi Pönkä juttu on hyvä. Kirjoititko shekkiin Noin 4000E ? pönkäleet ja huijauskeräykset ovat eri ihmisten tekemiä. jos kiinnostaa tietää enemmän niin osta vaikka vanhoja alibeja tai pyydä ex vaimojesi hakemaan divarista.

    Kiva että sinulla on lomabudjetti kohdillaan jos 5000-10000 laitat majoituksiin kuukaudessa! Kerrothan ensi alkuun miten se on ylipäätään mahdollista? Sinä runqvisti keskityt vaan kadehtimiseen ja herjoihin niin et ehdi varmaan edes käydä töissä tai kukapa tuollaisen apinan mihinkään huolisi?

    Rahaa meni Suomen Invalidiliitolle että Syöpäsairaiden tuki ry:lle 1-3 vuoden aikana. Muistan vielä ne keräyspuhelut kun pojat oli palkanneet muutaman cp-vammaisen soittelemaan hellyttääkseen yrittäjien kukkaron nyörejä.
    Rahaa laiteltiin myös Medi-helille ja Lastenklinikan kummeille ja joillekin muille. Sponssasin myös paria rallitallia noihin aikoihin. Noista ajoista on jo toistakymmentä vuotta.
    Tässä kerrotaan aiheesta niin sinun ei tarvitse mennä sinne divariin kun käytit jo ne rahasikin viimeisimmällä mielikuvitusmatkallasi.
    http://fi.wikipedia.org/wiki/Keijo_Salo

    Äänestä

  • Huoh. ketä kiinnostaa mihin joku ääliö rahansa hakkaa? Yrittäkää pysyä aiheessa. Aasit

    Äänestä

  • TheFabulousBoxer kirjoitti:

    Kiva että sinulla on lomabudjetti kohdillaan jos 5000-10000 laitat majoituksiin kuukaudessa! Kerrothan ensi alkuun miten se on ylipäätään mahdollista? Sinä runqvisti keskityt vaan kadehtimiseen ja herjoihin niin et ehdi varmaan edes käydä töissä tai kukapa tuollaisen apinan mihinkään huolisi?

    Rahaa meni Suomen Invalidiliitolle että Syöpäsairaiden tuki ry:lle 1-3 vuoden aikana. Muistan vielä ne keräyspuhelut kun pojat oli palkanneet muutaman cp-vammaisen soittelemaan hellyttääkseen yrittäjien kukkaron nyörejä.
    Rahaa laiteltiin myös Medi-helille ja Lastenklinikan kummeille ja joillekin muille. Sponssasin myös paria rallitallia noihin aikoihin. Noista ajoista on jo toistakymmentä vuotta.
    Tässä kerrotaan aiheesta niin sinun ei tarvitse mennä sinne divariin kun käytit jo ne rahasikin viimeisimmällä mielikuvitusmatkallasi.
    http://fi.wikipedia.org/wiki/Keijo_Salo

    Jos 400e yö on sinusta jotain liioteltua. niin voisit lopettaa puheet varakkuudestasi ? Hinta on aika normaali menestyvälle miehelle jolla on mukana alle 12vuotias lapsi ja vaimo ??

    Äänestä

  • sönde kirjoitti:

    Jos 400e yö on sinusta jotain liioteltua. niin voisit lopettaa puheet varakkuudestasi ? Hinta on aika normaali menestyvälle miehelle jolla on mukana alle 12vuotias lapsi ja vaimo ??

    No et ole Thaimaata nähnytkään jos 400 olet yöstä maksanut. Laitapas majoituksesi tiedot äläkä etsi Googlesta. Miljonäärikaverinikin majoittuu aina kolmen tähden hotelleissa noin 40e yö koska ei tykkää steriileistä viiden tähden mestoista. Hiltonin sviitti maksaa vertailun vuoksi tuollaisen 250 e / yö joten äläpäs puhu paskaa.

    Äänestä

  • sönde kirjoitti:

    Jos 400e yö on sinusta jotain liioteltua. niin voisit lopettaa puheet varakkuudestasi ? Hinta on aika normaali menestyvälle miehelle jolla on mukana alle 12vuotias lapsi ja vaimo ??

    Ahaa sinulla on lapsi ja vaimo molemmat 12v? Eikö tuo ole pedofiliaa?

    Äänestä

Onko tämä "pihagrillinyrkkeilijä" sama luuseri joka uhkasi täällä hakkaavansa kaikki Maken Hotelissa ? Taisi jäädä tekemättä. Tulisi mua vastan, niin laittaisin pakettiin

Äänestä
  • Luultavasti sama kaveri, virtuaali netti nyrkkeilyn piirinmestari nelonen, poikanyrkkeilyssä 1847 vuonna.

    Äänestä

  • Mihin vitun pakettiin sinä munaton tollo ketään laitat? Kaiken maailman nettikirput ja vajakit netissä uhoaa ja ainoa mihin oikeassa elämässä pystyy on rollaattorimummun kamppaaminen ja jää siitäkin kiinni ja kehuskelee linnareissun jälkeen olevansa hurja mies.
    Vittu mitä pellejä.
    Minä olin ensimmäisiä Mustosten oppilaita kun Muay Thai tuli Suomeen. Sinä lupsuttelit tuttia silloin kun minä pistin nippuun Euroopan kovimpia karjuja. Mene vittu syömään nyt sitä pilttiä että kasvat isoksi ja jätä ne mummut rauhaan.

    Äänestä

Pihagrillipoju ei uskatanut tulla Maken hotellille...buaha haa. Taitaa pojua pelottaa. Laitan tommoset möhömahat nippuun vasen käsi taskussa.

Äänestä
  • Okei sneikki. Jaetaan tietomme julkisesti täällä ja järjestetään ottelu kehässä. Minä olen siihen valmis pienellä varoitusajalla. Voidaan laittaa mitat ja vedonlyöntikertoimet ja kaikki ja tehdään kunnon show kansalle. Minä olen valmis kahdessa kuukaudessa mittelöön kenen kanssa vaan. Treenijakso päällä koko ajan. Pistetään julkiseksi koko touhu niin sitten et voi perääntyä. Lupaan olla hellä koska en ole paha mies enkä tappaja.

    Äänestä

  • Joo, niin oli viimeksikin kovat jutut, toinen oli 26 vuotta kamppailulajeja harrastanut ja toinen Savolan Ile...ei kumpaakaan näkynyt tammikuussa Maken hotelilla. "Kyllä varmana tuun ja hakkaan sut, ihan varmasti..." Ja sitten pupu pöksyyn

    Äänestä

  • Kaksi kuukautta ? What ? Mikä 49 v "menestynyt yrittäjä" möhömaha sieltä on tulossa vastaan ? Ethän sä jaksa minuuttiakaan kehässä. Mä olen valmis nyt - treenaan joka päivä.

    Äänestä

  • SuomessaSitten kirjoitti:

    Okei sneikki. Jaetaan tietomme julkisesti täällä ja järjestetään ottelu kehässä. Minä olen siihen valmis pienellä varoitusajalla. Voidaan laittaa mitat ja vedonlyöntikertoimet ja kaikki ja tehdään kunnon show kansalle. Minä olen valmis kahdessa kuukaudessa mittelöön kenen kanssa vaan. Treenijakso päällä koko ajan. Pistetään julkiseksi koko touhu niin sitten et voi perääntyä. Lupaan olla hellä koska en ole paha mies enkä tappaja.

    Näytä sä pontso esimerkkiä ja lyö tänne nimes ja kuvas, mittas ja taistelulajeissa saavuttamasi meriitit. Ei sulla pitäs kai mitään hävettävää olla, siis jos oot puheidesi mukainen taistelukone ?? Eriasia tietenkin on jos puhut pelkkää pashaa. Katotaan vastaako sneikki haasteeseesi ? Mä laitan rahani suhun melko varmaan, täytyy vaan eka nähdä kuva kuinka tiukassa kondiksessa oot nykyään. Keskikaljaa lipittävään työttömään 162 senttiseen puutarha tonttuun en panosta. Kuvaa kehiin Suomen kovimpiin taistelijoihin kuuluva, Suomi24:n Matkailu osiolla tunteitaan purkava älykäs ja varakas idolini.

    Äänestä

  • Tuuretin kirjoitti:

    Joo, niin oli viimeksikin kovat jutut, toinen oli 26 vuotta kamppailulajeja harrastanut ja toinen Savolan Ile...ei kumpaakaan näkynyt tammikuussa Maken hotelilla. "Kyllä varmana tuun ja hakkaan sut, ihan varmasti..." Ja sitten pupu pöksyyn

    Itse asiassa Savola kävi paikalla 17.1 n kello 18 viipyi 10-20 minuuttia, sisällä tai siinä ulkotilassa ei ollut kun 4 asiakasta, eikä kukaan 120 kilonen. Sanoi että ei viitsi laittaa näitä poikia nippuun pelkästään varmuuden vuoksi. Kamppailuharrastaja jätti tulematta, oli kuulemma odotettavissakin. Ile sanoi olevansa vilpittömästi pahoillaan näistä kovista ottelijoista joiden lupaava ura katkeaa siihen kun ei ole varaa matkustaa ottelupaikalle. Savola on noin 80kg 188cm tavallisen näköinen kundi, ei podarin näköinen mutta ei läskiäkään ollut. Savolalla oli punanen paita ja joku lippalakin tyylinen lätsä päässä, siittä kun lähettin jatkaan matkaa Savola heitti yht äkkiä takaperin voltin ja sano, ihan hyvä päivä kukaan ei saanut pataansa. Ihan mukava mies oli, ei mikään suunsoittaja ja tappelupukari, sanoi vaan että vastaa huutoihinsa eikä ihan helposti pakita. Arvostan kaveria.

    Äänestä

  • silminnäkijä kirjoitti:

    Itse asiassa Savola kävi paikalla 17.1 n kello 18 viipyi 10-20 minuuttia, sisällä tai siinä ulkotilassa ei ollut kun 4 asiakasta, eikä kukaan 120 kilonen. Sanoi että ei viitsi laittaa näitä poikia nippuun pelkästään varmuuden vuoksi. Kamppailuharrastaja jätti tulematta, oli kuulemma odotettavissakin. Ile sanoi olevansa vilpittömästi pahoillaan näistä kovista ottelijoista joiden lupaava ura katkeaa siihen kun ei ole varaa matkustaa ottelupaikalle. Savola on noin 80kg 188cm tavallisen näköinen kundi, ei podarin näköinen mutta ei läskiäkään ollut. Savolalla oli punanen paita ja joku lippalakin tyylinen lätsä päässä, siittä kun lähettin jatkaan matkaa Savola heitti yht äkkiä takaperin voltin ja sano, ihan hyvä päivä kukaan ei saanut pataansa. Ihan mukava mies oli, ei mikään suunsoittaja ja tappelupukari, sanoi vaan että vastaa huutoihinsa eikä ihan helposti pakita. Arvostan kaveria.

    Joo ja sitten siihen tuli Mustanaamiokin paikalle ja se susi ja ne joi maitoa kumpikin. Arvostan sitä sutta mutta sitten siihen tuli Lothar joka on maailman vahvin mies ja Taika-Jim joka voi loihtia vaikka jättinyrkin tosta vaan elehtimällä hypnoottisesti.
    Arvostan Taika-Jimiä muutenkin. Sillä oli silinterihattu ja viitta. Jim ei ole kovin pitkä ilman silinterihattua mutta sekin oli Ilen ja Maken baarissa ja vieläpä samaan aikaan kun se osaa nääs loihtia happy hourin aikaan itsensä humalaan. Lothar kantoi sen taas himaan sieltä ja ei siitä ollut tappelemaan taaskaan.
    Arvostan silti miestä.
    Ja nyt lapsukaiset pikku päikkärit niin on paljon parempi mieli kun herää taas.

    Äänestä

  • silminnäkijä kirjoitti:

    Itse asiassa Savola kävi paikalla 17.1 n kello 18 viipyi 10-20 minuuttia, sisällä tai siinä ulkotilassa ei ollut kun 4 asiakasta, eikä kukaan 120 kilonen. Sanoi että ei viitsi laittaa näitä poikia nippuun pelkästään varmuuden vuoksi. Kamppailuharrastaja jätti tulematta, oli kuulemma odotettavissakin. Ile sanoi olevansa vilpittömästi pahoillaan näistä kovista ottelijoista joiden lupaava ura katkeaa siihen kun ei ole varaa matkustaa ottelupaikalle. Savola on noin 80kg 188cm tavallisen näköinen kundi, ei podarin näköinen mutta ei läskiäkään ollut. Savolalla oli punanen paita ja joku lippalakin tyylinen lätsä päässä, siittä kun lähettin jatkaan matkaa Savola heitti yht äkkiä takaperin voltin ja sano, ihan hyvä päivä kukaan ei saanut pataansa. Ihan mukava mies oli, ei mikään suunsoittaja ja tappelupukari, sanoi vaan että vastaa huutoihinsa eikä ihan helposti pakita. Arvostan kaveria.

    Savola on helppo tunnistaa kun se liikkuu Pattayalla aina takaperin ja volteilla jos ei ole niputtamassa ketään juuri sillä hetkellä punaisessa paidassa ja lätsässään varmuuden vuoksi ja rennosti.
    Savola on uusi sankari entisten joukkoon. Sankarigalleriassa on nyt siis Savola, Mikki Hiiri, Hansu, elmeri ja Nalle Puh.
    Arvostan tosissaan.

    Äänestä

  • Ai hää on Savola. No mie ihmettelinkiiiii kuka hää on kun volttei heittää Valkinkki kadulla ja baareiss. Kyl minnuu alko nyt pelottaa, ko hää on rentokii ja hoikka poika.

    Äänestä

  • Amatööriltä vaikuttaa tämä Savola. Kamppailulajeissa painoerolla on suuri merkitys ja taitavankin 80 kg kaverin on vaikea pärjätä 10-20 kg painavammalle lajia harrastaneelle kaverille.

    Äänestä

  • Kylläminätiedänkin kirjoitti:

    Amatööriltä vaikuttaa tämä Savola. Kamppailulajeissa painoerolla on suuri merkitys ja taitavankin 80 kg kaverin on vaikea pärjätä 10-20 kg painavammalle lajia harrastaneelle kaverille.

    On Savolalla pieni mahdollisuus. Odottelee piilossa niin kauan että se 120kg kaveri juo itsensä kunnon humalaan ja sitten iskee takaapäin baarijakkaralla sitä päähän ja lähtee samantien juoksemaan pakoon minkä jaloistaan pääsee. Muuten Savola joutuu heittämään omasta tahdostaan riippumattomia rentoja voltteja hallitsemattomilla alastuloilla.

    Äänestä

pattayan luuseri läskimaha sossupummit täällä tyypilliseen tapaansa uhoavat

Äänestä

Typeriä aloituksia taas kerran. Älkää jatkako..

Äänestä

Olipas erittäin mielenkiintoinen matkailuaiheinen keskustelu, tyyliin tosi tarinoita Pattayalta.
Erittäin vaikeaa on uskoa aikuisten miesten keskusteluksi, Paremminkin 10 v. poikien uhoamiseksi alakoulun iltapäivä kerhossa. Tosihan on että juopoilla ja luusereilla juttujen
taso sama kuin pikkulapsilla. Kohta joku tietenkin kamppailulajien moninkertainen mestari
haastaa minut kehään ,turha uhota olen nimittäin teräsmies.

Äänestä
  • Jaahas, et usko vai? No sitten kohtaamme Central Festivalin edessä auringonnousun aikaan. Tunnistat minut siitä että näytän rennolta, hoikalta mutta en läskiltä. Minulla on punainen paita ja nenä ja saavun paikalle takaperin volteilla.
    Todistajiksi tulee Mähösen Tompsa ja Ruposen Raimo jos heräävät ajoissa. Varaudu niputukseen ja tiputukseen!

    Äänestä

Tumputtajat taas uhoaa.......

Äänestä

No mutta tämähän mukavaa luettavaa ja taas on Maija Piipahdellut ja boxer.

URPO

Äänestä
  • Jyväskylän katkera taksari.

    Äänestä

  • "Niin, kun tuon rahan mainitsit niin arvelisin kuluttavani tällä lomalla ehkä 20000-50000 euroa. Puolet menee arviolta naisiin eli hyväntekeväisyyteen ja hyväntekeväisyys tekee aina hyvää. "

    Ihan ok matkabudjetti, joka tuolla ekassa vastauksessa ja vain 25.000 euroa naisiin, sehän on vain puoli Harrikkaa, hienoa Maija.

    Äänestä

  • Itse kunnioitan hammaslääkärin puolisona ChiangMaissa asuvaa suomalaismiestä siksi, että hän ei trollaa? Eikä esiinny kun yhdellä ja samalla nimimerkillään AINA?
    Siisti kaveri, ainoa vika, että laskee alleen asuessaan äitellänsä Jykylässä 11kk vuodessa, vaikka ikää on vasta 38v.

    Äänestä

HIEMAN TUOLTA YLEMPÄÄ:

Mihin vitun pakettiin sinä munaton tollo ketään laitat?

Kaiken maailman nettikirput ja vajakit netissä uhoaa ja ainoa mihin oikeassa elämässä pystyy on rollaattorimummun kamppaaminen ja jää siitäkin kiinni ja kehuskelee linnareissun jälkeen olevansa hurja mies. 

Vittu mitä pellejä. 

Minä olin ensimmäisiä Mustosten oppilaita kun Muay Thai tuli Suomeen.

Sinä lupsuttelit tuttia silloin kun minä pistin nippuun Euroopan kovimpia karjuja.

Mene vittu syömään nyt sitä pilttiä että kasvat isoksi ja jätä ne mummut rauhaan.

SENSEI PISTI SIKAARIKSI JA ARVANNETTE....... KIPPURANAURUA.

Äänestä
  • Senseillä on tapana panna kippuranauruksi kello 2 yöllä?Vai vaan ysin aikaan?

    Äänestä

Sika Amalian poikaystävä ja ihana partalapsi yhtyi 10 - vuotiaaseen kertoo YLE jusuf muhametti taisi Lerputin hermostua no lusii kolme vuotta kohta on taas amalian helmoissa ja sikakin saa täytettä unelmiinsa ja ylenkin antaa taas

Äänestä

Voi vittujen kevät, pihagrillinyrkkeiljä........snagarijonopullistelija.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


pomelonia kirjoitti:

Onko nyrkkeilijän ja menestyneen yrittäjän it- taidot loppuneet uudistetussa 24:ssä, vai onko joutunut suljetulle ? En ole huomannut yhtään hänen tyyliään olevaa rahakasta postausta täällä reissuni jälkeen. Vai nukkuuko vaan rahakasansa päällä, ettei entiset vaimot heittäydy liian tuhlaaviksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu