Kaupunginjohtaja Koivisto, peräänkuulutit eilen televisiossa avoimuutta ja läpinäkyvyyttä, oliko näin? Joka tapauksessa näin pitää olla. Nyt voit hieman todistaa, että näin on. Kerro jossakin mediassa uusien toimialajohtajien tehtävät, toimenkuva ja palkka/kk ja muut edut ja onko työsopimuksessa "kultaisia kädenpuristuksia" tms mikä ei tavalliseen työsopimukseen kuulu. Näin päästään heti oikealle ladulle.
Koiviston avoimuus testiin
Latumestari
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kele kun nämä jyväskylän juntit on sitten uteliaita
Mikäli joku on nähnyt sosialidemokratiassa jotakin avointa, hän on nähnyt maailman kahdennentoista ihmeen! Pari tavallisempaa on jo jäänyt välistä pois!
Sen lierompaa ja kierompaa poliittista järjestöä ei mielestäni voi olla olemassakaan nyt kun kommunismi on jo haudattu.
Koivisto perusti "alaisekseen" elinkeinoyksikön. Eikö Jykes hoidakaan elinkeinoasioita? Miksi? Jompikumpi organisaatio vaikuttaa turhalta.
Se on meille ajatteleville ihmisille päivänselvää, että sdp-niminen vastuuton puolue ryöstää tätä kansaa. Kaikki sen sisällä olevat luulevat, että raha kasvaa puussa. Ja se asia on todistettavasti tässä kaupungissa käynyt toteen, velkaa on kohta 3000€/asukas vauvasta vaariin. Nyt uusi röyhkeä johtaja puhuu avoimuudesta. Toki tämä kumileimasin voi vielä näyttää kuka hän on. Mutta kaveri on otettava heti luokalle ennenkuin tekee lisää tuhojaan. Mikä tämä elinkeinoyksikkö on? Jos se on perustettu lähiaikoina tulee siitä tehdä kunnallisvalitus. Nämä valitukset ovat paras ja avoin tapa vaikuttaa ja tehokkain.
Tässä kaupungissa toimii julkinen Mafia eli hienosti sanottuna KLEPTOKRATIA. Kleptokratia merkitsee institutionaalista varkautta: sitä että virkamiehet ja valtaa pitävät hamstraavat itselleen omaisuutta ja etuja, ilman pelkoa vastuuseen joutumisesta. On ikävää kun voi pelotta ryöstää kansaa näköalatoimistossa.