Mikä oikein olen?

Keijo-Liisa

Minä olen zekazikiö. En ole nainen. En ole mies. Olen sekä mies että nainen. Minulla on sekä penis että vagina. Vartaloni on naisellisen miehekäs. Tai miehekkään naisellinen. Kasvoni on kuin kauniin miehen, tai komean naisen. Kun olen miehen kanssa, tunnen olevani homo. Kun olen naisen kanssa, tunnen olevani lesbo. Olen hukassa. Auttakaa.

12

334

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sun pitää tulla meille kolmanneksi. Sillai tuntuu sit normaalilta, kun on parillinen määrä värkkejä ;)

    • Jos oot tosissasi ja haluat juttuseuraa, niin olen kovinkin kiinnostunut tapaamaan sinua. Asun Espoossa ja pystyn järjestämään aikaa tapaamiselle vaikka päiväsaikaan. Miten sinuun saa yhteyden?

    • werwereyre

      heitäppä kuva alapäästä voit laittaa sen ajaa com kautta nin katsotaan mistä se kana kusee

    • Zenathon

      Genderfluid tai Gender Queer. On olemassa paljon AP:n kaltaisia ihmisiä (oli tämä aloitus vitsi tai ei). Joinakin päivinä voi tuntea itsensä enemmän mieheksi, joinakin naiseksi ja ulkonäköään voi muuttaa sen mukaan miltä tuntuu, vaikka sitten päivittäin. Se että sinulla sitten myöskin on molemmat sukupuolielimet on vähän harvinaisempi juttu, mutta tapahtuuhan tuotakin. Tosin jos näin on ollut jo syntymästä saakka ja sen takia koet, että sukupuolesi ja minuutesi on hukassa, ehkä sinun kannattaisi jutella seksuaaliterapeutille tai näihin asioihin perehtyneen psykologin tai psykiatrin kanssa, että löydät oman minuutesi. Sitten kun olet sinut itsesi kanssa on hyvä tehdä päätös haluatko poistaa jommat kummat sukupuolielimet ja elää lopun elämääsi jossain tietyssä sukupuoliroolissa ja suuntautumisessa.

    • Turkuwood11
    • peepingtommi

      Olet oma hieno yksilösi, ihminen juuri sellaisena kuin olet. Suosittelen miettimään mihin suuntaan tunnet vetoa ja tutustumaan itseesi ja sielunmaisemaasi. Sillä ratkeaa mikä ja kuka olet. Joka tapauksesa, olet hieno oma itsesi.

    • pallitlöytyy

      ei jumalauta putosin :DD

    • hierova

      otappa asia rikkautena. moni haluaisi olla samassa tilanteessa, mutta siihen vain harvat pystyvät. nauti elämästä ja itsestäsi!!!!

    • himojensauhrina

      Itsekkin olen Ap:n kaltainen ihminen, sairastan paranoidista skitsofreniaa.

      outoa minussa, on kyllä se, että takapuoleni rintani ovat naiselliset, muttataas välillä olen äksy uros????!

    • Sä taiat olla intersukupuolinen eli siis ihminen, jolle jostain syytä on kohdussa sikiönä alkanu kehittyy sekä miehen että naisen sukupuolielimiä. Joskus toiset on vaan sisäisiä eli et muuten on ulospäin mies, mut saattaa olla esim. jonkunlaiset munasarjat tai surkastunu kohtu tai ulospäin nainen ja sisäiset kivekset. Tai sit niin kuin kirjotuksen perusteella sulla, et ulkoiset elimet muistuttaa sekä miehen että naisen sukupuolielimiä. Riippuu ihan susta kummaks sää tunnet enemmän ittes, mieheks vai naiseks ja kumpana haluut elää vai haluutko määritellä itteestä kummakskaan. Monet intersukupuoliset kasvatetaan jo lapsesta lähtien joko mieheksi tai naiseksi ja sukupuolielimetkin leikataan jommankumman sukupuolen mukaisiksi. Onko se sitten hyvä vai huono, en osaa sanoa. Kerran tuli dokumentti tästä aiheesta ja siinä haastateltiin joitakin intersukupuolisia ihmisiä. Toisaalta jokainen on omanlaisensa yksilö ja olisi tylsää, jos kaikki olis vaan saman tiiliskiven muotoisia.

    • Ainakin olet ihminen

    • Anonyymi

      Hermafrodiitti .-

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1343
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      100
      871
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      703
    4. 51
      595
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      13
      501
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      474
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      451
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      407
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      175
      384
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      381
    Aihe