Moni ei heti tule ajatelleeksi, mitä kokoomuslaisten suurpankkien YT-Neuvottelut todellisuudessa tarkoittavat. Ensimmäisenä tulee mieleen konttorien sulkemiset mutta tämä tie on jo loppuun kaluttu, jos aikoo pitää myös asiakkaita, kuten esim. Haansin.
Pankilla on myös muuta toimintaa kuin karvalakkikansan konttorit. Pankeilla on myös asuntovälitystoiminta ja juuri tällä sektorilla tapahtuu nyt asuntovälittäjien painajaisia, irtisanomisia ja palkojen alennuksia ja kaikkea tältä välitä.
Kun asuntovälittäjä esikuva Nalle käynnistää YT:t, tutisee välittäjän pöksyt. Lähdenkö nyt minä ? Kyllä.
Sama koskee OP:n, Dansken ja pienempien - myös asuntovälitystä harjoittavien - pakkien välityshenkilöstöä. Näiden Yt-neuvotteluiden seurauksena pankin asunto-ilmoittelu maksullisissa tiedotusvälineissä on minimissä. Tämän kokee kukkarossaan myös hyyssärin sanomat, mutta vain osittain, sillä tilalla on uusia myymättömiä kuplahintaisia pöksiä tarjoava asuntokaupan kartelli, yit, skansa, NCC ja knit. Niiden on astuttava tilalle, pankin raakatessaan pihalle välittäjiään !
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13439357
Em. pankin toimien yksityiskohtia ei OIKEISTO-YLEkään halua ruotia, ettei sopulille paljastuisi se, että asuntokaupan kupla vääjäämättä suomessakin puhkeaa.
Sielä oikeisto-ylessä ovat kovan luokan kusettajia nykyään. Eli Kokoomuslaisia.
Pankin YT-neuvottelut: Välittäjiä LÄHTEE Nyt !!!
Haans
3
183
Vastaukset
- asuntokinmeni
Tästä ilmoittelimme Hyyssärin sanomissa tänään:
https://www.huutokaupat.com/fi/v/132228
Entinen omistaja, mainettakin niittänyt Ok-Loordi - lukihäiriöinen
On ne hulluja nuo eräät ,huutavat kilpaa jälleen olemattomasta.
- heimehuudetaan
tässä esimerkissä ei ilmeisesti ole kyse "olemattomasta"
ARVOASUNTOJA: myydään pakkohuutokaupalla koko asuntoyhtiön osakekanta.....
MUNKKINIEMESSA.
Terveisiä voudilta, nyt huutamaan. Välittäjää ei muuten enää tarvita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2373580- 623268
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I792767Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk392601Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve942266Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro281963Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä911961Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva411854Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1011763Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691093