puhdistuvatko keuhkot

Kyllä keuhkojen värikin palautuu aikanaan.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olen nyt polttanut hiukan yli 4v, askin päivässä, ja mittari tuli täyteen tupakanpolttoa. Olen lukenut netistä että keuhkosyövän riski puolittuu 10v sisään lopettamisesta.
Minkälaisen ajan on pitänyt polttaa että tuo 10v puolitusaika pätee? 1 tupakka, 5v, 10v, 20v ajan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuskinpa kirjoitti:

Kyllä keuhkojen värikin palautuu aikanaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu