Pk-seudun koirankopin kk-vuokran hinnalla

terveisiäsinne

8

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EiNiinHalpaa

      Heh heh. Myyntihinta 600 euroa. Lisäksi ostaja maksaa tietysti yhtiölainaosuuden 32.743,67 euroa sekä vastikevelan 3.080,60 euroa.

      Ei 35 000 euroa nyt niin kamalan halpa hinta ole 55 m2:n rivitalohuoneistosta Lievestuoreella.

      • Tuonne muuttaa lähinnä työtön. Ja huppista, sossu maksaa yhtiölainaosuuden - myös lyhennykset. Kymmenen vuoden kuluttua tuon kämpän voikin sitten yrittää myydä markkinahintaan, ehkä 10 000 euroa... Mutta kaikki kotiin päin.

        Ikävänä puolena, ryyppykaverit jäävät. Pitää hommata uusia tai dokata yksin.


      • ei-hulluille-eikähölmöil

        No eihän 3700 euroakaan paha hinta kaksiosta ole, et saa asumisoikeusasuntoakaan lähellekäänä tähän hintaan saatikka että omalla pihalla luonnonrauhasta.

        Ja pk-seutuun verrattuna yhtiövastike n. 300 euroa/kk (kattaa yhtiövelan lyhennykset) on suorastaan ilmaista asumista. Vain HULLU muuttaa helsinkiin ja vähän täytyy jo jotain olla päässäkin vikaa, jos alle 4000 euron kk-palkalla.


      • asioista_tietävä
        TheRat kirjoitti:

        Tuonne muuttaa lähinnä työtön. Ja huppista, sossu maksaa yhtiölainaosuuden - myös lyhennykset. Kymmenen vuoden kuluttua tuon kämpän voikin sitten yrittää myydä markkinahintaan, ehkä 10 000 euroa... Mutta kaikki kotiin päin.

        Ikävänä puolena, ryyppykaverit jäävät. Pitää hommata uusia tai dokata yksin.

        Sossu ei maksa mistään lainoista senttiäkään, ei edes taloyhtiölainoista. Kela maksaa asumistukea taloyhtiölainoihin, mutta vastikkeet lainat vain tiettyyn rajaan asti, määrä riippuu paikkakunnasta.
        Ratilla taas pakkomielle kirjoittaa mielipiteitään faktoina, ja päin vittuahan ne taas kerran menee.


      • asioista_tietävä kirjoitti:

        Sossu ei maksa mistään lainoista senttiäkään, ei edes taloyhtiölainoista. Kela maksaa asumistukea taloyhtiölainoihin, mutta vastikkeet lainat vain tiettyyn rajaan asti, määrä riippuu paikkakunnasta.
        Ratilla taas pakkomielle kirjoittaa mielipiteitään faktoina, ja päin vittuahan ne taas kerran menee.

        Sossu, kela... Samapa tuo. Ei työssäkäyvä niistä yleensä ole niin kiinnostunut.

        Kela siis maksaa asumistukea, joka voi käyttää joko vuokraan tai vastikkeisiin. Kelaa ei kiinnosta, mihin vastikkeisiin, eli kyllä kela niitä lainoja lyhentää.

        Pahoittelen, etten tunne työttömän arkea paremmin. Kaikesta ei voi olal täysin selvillä.


    • OK-Kessu

      Hirveä läävä. Toista se on asua omassa OK-talossa pk-seudulla.

    • okt-jorma

      150 tonnia lainaa mutta talo on oma. En vaihtaisi.

    • lieveshuorat_oy

      Ei kukaan ole niin vitun sperma-aivo että muuttaisi hesan vuokrakämpästä tuollaiseen pedofiilin persereikään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1189
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      891
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      334
      668
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      626
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      618
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      600
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      75
      576
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe