Linuks hulikaanitko täällä mellastaa? Kyllä on mennyt sodat palsta päin "istumalihaksia"!
Linuksvalloittajatsodassa
28
163
Vastaukset
- Linuks_Vähäpätöinen
Ei sinne päinkään! Linuksit - sen paremmin kuinlinukshihhulitkaan - eivät mellasta yhtään mitään ja missään....†
Windows 7.................55.92%
Windows XP...............18.93%
Windows 8.1...............10.04%
Windows 8..................3.79%
Mac OS X 10.10..........3.45%
Windows Vista.............2.44%
Mac OS X 10.9............1,82%
Linux...........................1.34%
http://netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0&qpct=6
Niin kuin tikasto osoittaa, ei linukseilla ole juurikaan sana sijaa missään oikeissa tietokoneissa - toki leluissa lelux on.....†
Ja tuota tilastoa, joka on äärimmäisen oikeudenmukainen, linukshihhulit nimittävät milloin milläkin nimellä, kuten esim "uuh..ihanat bottiverkot" ja muttenkin yrittävät kyseenalaistaa koko sivuston, KOSKA SE EI TUE LINUKSIN "VOITTOKULKUA"
Ei tietenkään tue, koska sellaista ei edes ole.....†- HiskiSalomaa
Eipä täällä ole montakaan Windowsin käyttäjää kirjoittelemassa, joten siinä linuks hihhulit voitti ja sodat sivusta tuli linuks hartaushuoneen mainos SIVU !!!!!!!!!!!!!!!!!
- Linuks_illuusio
Pitää varmasti paikkansa, mutta onpas ollut kiva työntää kapuloita niiden hihhuleiden rattaisiin.....†
Linuks-illuusiothan perustuvat hyvin pitkälti harhautukseen - toimimattomuuksista ne eivät juuri keskustele - ainakaan täällä.....† - HiskiSalomaa
Unelmoitsioitahan linuks hihhulit on! Linux on "harrastus" ajanviete, mutta ei se ole kehittynyt sitten Linux Torvelon palikoinnin jälkeen, vaikka siitä ennustettiin MAAILMAN valtiaaksi, mutta tilastot kertoo luisumisesta promilleihin!
http://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=8&qpcustomd=0 - arska1234
Joku mainitsi täällä, että oikeissa tietokoneissa linux ei juhli ???
Ns. "oikeissa koneissa" linux on kuitenkin aika suosittu ;)
http://www.itviikko.fi/uutiset/2014/06/27/linux-juhlii-maailman-nopeimmissa-tietokoneissa/20149048/7 - kalliitlelut
Vartuinkin jo tuon "taskulaskimen" vastausta, vaan niitä ei ole joka "kodissa", eikä taida olla siellä peräkamarissakaan?
- sota_tulee
Aloittaja, vitun äpärä ei ole sotaa nähnytkään. Odotellaan nyt, että Venäjä tulee rajan yli niin nähdään oikea sota. Liityn siinä vaiheessa Venäjän armeijaan ja taistelen Suomea vastaan.
- kollaakestää
Kaikenkarvattomat sivarit huutaa kurkku suorana.
Miksiköhän ne ry(s*2)äläiset tänne tulisivat, ei täällä ole edes öljyä. - entä_sitten
kollaakestää kirjoitti:
Kaikenkarvattomat sivarit huutaa kurkku suorana.
Miksiköhän ne ry(s*2)äläiset tänne tulisivat, ei täällä ole edes öljyä.Ei Ukrainassakaan ole öljyä. Venäjä haluaa maa-alueita ja entiset alueensa takaisin, myös Suomen. Tämä maa oli osa Venäjän keisarikuntaa ennen kuin Lenin antoi itsenäisyyden.
- HiskiSalomaa
Koitetaan nyt pitää ketju otsakkeen aiheessa, eikä vaihdeta sodat sivua "maailman sodaksi"!
Tyypillistä linuksistien aiheen vaihtoa, kun ei ole asiallista vastausta saanut hartaushuoneelta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - meitä-et-hämää2
HiskiSalomaa kirjoitti:
Koitetaan nyt pitää ketju otsakkeen aiheessa, eikä vaihdeta sodat sivua "maailman sodaksi"!
Tyypillistä linuksistien aiheen vaihtoa, kun ei ole asiallista vastausta saanut hartaushuoneelta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sinun "HISKI" tyypillistä aiheen vaihtoa, kun ei ole asiallista vastausta saanut hartaushuoneelta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- hämäilijälle
meitä-et-hämää2 kirjoitti:
Sinun "HISKI" tyypillistä aiheen vaihtoa, kun ei ole asiallista vastausta saanut hartaushuoneelta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tuliko hyvä mieli, kun sait aivopierusi sivulle????????
- HiskiSalomaa
meitä-et-hämää kirjoitti:
Sinulle HISKI tuli hyvä mieli, kun sait aivopierusi sivulle!
Kun metsään huutaa, niin METSÄ vastaa.....................!
- meitä-et-hämää2
HiskiSalomaa kirjoitti:
Kun metsään huutaa, niin METSÄ vastaa.....................!
Sinulle HISKI kun huutaa, niin METSÄ vastaa!
- meitä-et-hämää2-x1
meitä-et-hämää2 = aivokääpiö.
- meitä-et-hämää2
meitä-et-hämää2-x1 kirjoitti:
meitä-et-hämää2 = aivokääpiö.
Sinä HISKI olet aivokääpiö!
- meitä_et_Mika_hämää
Tule jo Mika pois sen kuivan nimimerkkisi takaa - tiedämme, että sinä se olet [meitä-et-hämää2]
- hämäilijälle
meitä_et_Mika_hämää kirjoitti:
Tule jo Mika pois sen kuivan nimimerkkisi takaa - tiedämme, että sinä se olet [meitä-et-hämää2]
Mikako tuo "kaiku kirjoittaja" ON ?
- hämäiliämulkulle
Hiekkalaatikon linuks lapset mellastaa sivulla, kun ei ole enää mitään kehumista linux kurttauksesta!
hämäiliämulkulle kirjoitti:
Hiekkalaatikon linuks lapset mellastaa sivulla, kun ei ole enää mitään kehumista linux kurttauksesta!
Sinä HISKI mellastat sivulla, kun ei ole enää mitään kehumista vindovs kurttauksesta!
- kysynvaanhämääjältä
meitä-et-hämää kirjoitti:
Sinä HISKI mellastat sivulla, kun ei ole enää mitään kehumista vindovs kurttauksesta!
Koska sinut laskettiin "avohoitoon" Niuhanniemltä?
- olipakerranlinuxrypistys
Kyllä on vastamäkeä linuks hihhuleilla!
Lässyn lässyt linuksistit koittavat nyt tuhota sodat palstankin, kun on lopussa sen linux rynttäyksen ylistys.............!Sinulla HISKI on vastamäkeä! Sinä koitat nyt tuhota sodat palstankin, kun on lopussa sen vindovs rynttäyksen ylistys!
- tuntematonnimimerkkiQ
Onko tuo "vindovs" joku uusi linuks rypistys?
- hiskifani
Nostetaas ylös tää mainio ketju!!!
- HiskiSalomaauusiksi
Ja kerran uudelleen!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874098Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242911No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 341321
- 10909
- 131885
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760