Tos jätkien kans otetaa muutamat alkoholiperäset ja keskustellaan palavasti supersankarien väliisistä otteluista. Kovaks depatiks muodostus ottelupari Hulk vs Mustanaamio eli kumpi voittas. Ois kiva kulla muitenki kantaa lopputulosarveluista. Mie ite pohjaan aettä musitis lähtis kisaan ilman ennakkopaineita ja mustisha on tunnetusti aivan jumalaton boxaaja vaikka onkin vähän fyysisesti heikompi. Hulk sen sijaan on muodotn punttimöhkäle vailla järjenhaituvaa joka riehuu samat haisevat kalsarit vuodesta toiseen. Eli kyl mustis veis ku ois tarkkana
väistelis vihree vajakin iskuja kuin kärppä ja jabitas ja tanssis hulukin uuvuksiin. Loppuisku ois luja pääkallosormusisku leukaan. Siinä hulukki heräis joskus merkku leuassa. Eli ei se hulukin punttikuuri nyt paljoo auta kun ei ole nopeutta eikä kuntoo sati tekniikkaa. Mitäs työ sanotte?
Hulk vs Mustanamio
3
202
Vastaukset
- TerisVeis
Molemmat pellejä tavallaan että kyl pitää sanoo että Teräsmies voittas molemmat kerralla ja yhtäsaikaa piste.
- Mustisfani
Mustis häviäis Hulkille mennen tullen. Koostaan huolimatta Hulk ei ole mikään aivoton riehuja tai hidas köntys vaas yllättävän nopea voimapesä. Mustanaamion ei tarvitsisi olla kuin hieman hidas tai tehdä yksi pieni lipsahdus ja se ottelu jäisi lyhyeksi. Vaikka luenkin ennemmin Mustanaamiota kuin Marvelin mutantteja niin pakko se on myöntää, että kakkoseksi se kuitenkin jäisi.
- ääni_Hulkille
Minä pistäisin rahani likoon Hulkin puolesta.
Ja mustiskin voisi vaihtaa trikoonsa joskus. Varmaan aika hikiset tommoset sukkahousupuvut viidakossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.624794Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk2523623Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2633337Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1123263Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie332366- 1011558
Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1221451- 1711216
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA771104Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!
Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."341011